پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
خرید خدمت سربازی فقط برای مرفهین است!/مجلس با ستاد کل هماهنگ باشد
خرید خدمت سربازی فقط برای مرفهین است!/مجلس با ستاد کل هماهنگ باشد

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی باید درباره تعیین تکلیف موضوع خرید خدمت سربازی با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ باشد.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره خرید خدمت سربازی، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق رقم بالایی را برای خرید سربازی در نظر گرفته است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر، این مصوبه باعث می‌شود برخی از افراد سوءاستفاده کنند، به خدمت سربازی نروند و پس از چند سال خدمت سربازی را بخرند.

فقط افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این مبالغ زیادی که کمیسیون تلفیق برای خرید خدمت سربازی در نظر گرفته است، افراد مرفه می‌توانند خدمت سربازی را بخرند و در نتیجه فقط اقشار ضعیف جامعه که تمکن مالی ندارند، باید به سربازی بروند.

آصفری با بیان اینکه این مصوبه برخلاف عدالت است، ادامه داد: تصویب و اجرای این قانون فقط به نفع ثروتمندان است و ناامیدی اقشار ضعیف جامعه را به دنبال دارد.

سربازان فراری بالای ۳۵ سال ۴۵۰ هزار نفر هستند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: تعداد سربازان فراری که بیش از ۳۵ سال سن دارند، حدود ۴۵۰ هزار نفر است. دولت باید برنامه دیگری برای تعیین تکلیف این افراد داشته باشد.

وی تاکید کرد: نباید رویه این گونه باشد که هر فردی که ثروتمند است، به منفعت بیشتری برسد و فقط افرادی که پول ندارند، به خدمت سربازی بروند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق درباره افزایش حقوق سربازان، گفت: قرار بر این است که حقوق سربازان در سال آینده افزایش پیدا کند که کار خوبی است. همچنین نباید قانونی درباره خرید خدمت سربازی به تصویب برسد که فقط افراد ثروتمند از پس آن برآیند و یا آنکه دنبال آن باشند قانون را دور بزنند و به سربازی نروند.

آصفری با تاکید بر اینکه مجلس باید درباره تعیین تکلیف موضوع خرید خدمت سربازی با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ باشد، اظهار داشت: علاوه بر این، این موضوع جزو اختیارات مقام معظم رهبری است و مجلس نباید قانونی را تصویب کند که مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی باشد و شورای نگهبان به آن ایراد بگیرد. البته بعید می‌دانم این مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس رأی بیاورد چرا که برخلاف عدالت است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام