پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
قوه قضائیه با رانت‌خواران در بورس برخورد کند
قوه قضائیه با رانت‌خواران در بورس برخورد کند

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد دارای رانت اطلاعاتی، از قوه قضائیه خواست با رانتخواران بورس برخورد قاطع کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از رئیس قوه قضائیه درخواست دارم به موضوع بورس ورود کند، برخی افراد به دلیل عدم شفاف سازی در بورس و معامله با اطلاعات پنهان با داشتن رانت اطلاعاتی از بورس سوءاستفاده کرده و صدها هزار میلیارد بدون زحمت به دست آورده‌اند و طی دو سال گذشته از بورس خارج شدند.

وی افزود: قوه قضائیه این افراد را احضار کرده چرا که به دلیل رانت اطلاعاتی کسب ثروت کرده‌اند. این موضوع باید شفاف شود، مردم انتظار دارند با افرادی که در بورس سو استفاده کرده و برای مردم مشکل ایجاد کرده‌اند، برخورد شود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از اراده‌های دولت، ایجاد مسکن ملی برای مردم است، اما متأسفانه در اراک علیرغم اینکه قرار بود پول زمین از مردم دریافت نشود، به دلیل توافقی که وزارت راه با سازمان اوقاف انجام داده، ۳۰ میلیون تومان و حدود ۴۰ درصد از پول مسکن به عنوان هزینه زمین از مردم دریافت شده است لذا از وزیر راه درخواست دارم به این موضوع ورود کند چرا که عموم افراد فاقد مسکن از قشر ضعیف جامعه هستند و وزیر راه نباید اجازه دهد از آنها پولی بابت زمین دریافت شود.

آصفری با اشاره به وجود آلودگی هوا در شهرستان اراک، اظهار داشت: چندین بار از این تریبون نسبت به آلودگی هوای شهرستان اراک تذکر دادم اما متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد؛ آقای وزیر نفت و رئیس سازمان محیط زیست چه کار می‌کنید؟ سلامت مردم از همه چیز مهمتر است؛ چرا برای رفع آلودگی این منطقه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهید.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود نهاده‌های دامی، اظهار داشت: در حال حاضر که بحث حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور مطرح شده، نهاده‌های دامی پیدا نمی‌شود و حتی قیمت آزاد آن نیز در بازار وجود ندارد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع دامداران را با مشکل جدی مواجه کرده است. آقای وزیر جهاد کشاورزی چه کار می‌کنید؟ در زمینه نهاده‌های دامی با چالش جدی روبرو هستیم و این مسئله را مدیریت کنید. اگر فردا قیمت ارز آزاد شود بی‌تردید مشکلات زیادی در زمینه کالاهای اساسی برای مردم به وجود می‌آید.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام