پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
وزیر راه جلوی دریافت پول زمین بابت مسکن ملی از مردم را بگیرد/ کمبود شدید نهاده‌های دامی دامداران را با مشکل مواجه کرده است
وزیر راه جلوی دریافت پول زمین بابت مسکن ملی از مردم را بگیرد/ کمبود شدید نهاده‌های دامی دامداران را با مشکل مواجه کرده است

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه نباید از مردم برای تحویل مسکن ملی مبلغی بابت زمین دریافت شود، گفت: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم به این موضوع ورود کرده و مانع دریافت پول از مردمی شود که عموما از قشر ضعیف جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از رئیس قوه قضائیه درخواست دارم به موضوع بورس ورود کند، برخی افراد به دلیل عدم شفاف سازی در بورس و معامله با اطلاعات پنهان با داشتن رانت اطلاعاتی از بورس سوء استفاده کرد و صدها هزار میلیارد بدون زحمت به دست آورده‌اند و طی دو سال گذشته از بورس خارج شدند.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قوه قضائیه این افراد را احضار کرده چرا که به دلیل رانت اطلاعاتی کسب ثروت کرده‌اند. این موضوع باید شفاف شود، مردم انتظار دارند با افرادی که در بورس سوء استفاده کرده و برای مردم مشکل ایجاد کرده‌اند، برخورد شود.

وی افزود: یکی از اراده‌های دولت، ایجاد مسکن ملی برای مردم است اما متأسفانه در اراک علیرغم اینکه قرار بود پول زمین از مردم دریافت نشود، به دلیل توافقی که وزارت راه با سازمان اوقاف انجام داده، 30 میلیون تومان و حدود 40 درصد از پول مسکن به عنوان هزینه زمین از مردم دریافت شده است لذا از وزیر راه درخواست دارم به این موضوع ورود کند چرا که عموم افرادی فاقد مسکن از قشر ضعیف جامعه هستند و وزیر راه نباید اجازه دهد از آنها پولی بابت زمین دریافت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به وجود آلودگی هوا در شهرستان اراک عنوان کرد: چندین بار از این تریبون نسبت به آلودگی هوای شهرستان اراک تذکر دادم اما متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد؛ آقای وزیر نفت و رئیس سازمان محیط زیست چه کار می‌کنید؟ سلامت مردم از همه چیز مهمتر است؛ چرا برای رفع آلودگی این منطقه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهید.

آصفری با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود نهاده‌های دامی اضافه کرد: در حال حاضر که بحث حذف ارز 4200 تومانی در کشور مطرح شده، نهاده‌های دامی پیدا نمی‌شود و حتی قیمت آزاد آن نیز در بازار وجود ندارد. این موضوع دامداران را با مشکل جدی مواجه کرده است. آقای وزیر جهاد کشاورزی چه کار می‌کنید؟ در زمینه نهاده‌های دامی با چالش جدی روبرو هستیم و این مسئله را مدیریت کنید. اگر فردا قیمت ارز آزاد شود بی‌تردید مشکلات زیادی در زمینه کالاهای اساسی برای مردم به وجود می‌آید./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام