پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از کانون‌های فرهنگی کشور هدفگذاری شده است‌
سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از کانون‌های فرهنگی کشور هدفگذاری شده است‌

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در راستای مساعدت به کانون های فرهنگی هنری کشور در نظر گرفته شده است.

"محمدحسن آصفری" روز پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تالار مرکزی اراک در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به لایحه‌ای که دولت کرده، مجلس اعتبارات مناسبی از بخش‌های مختلف برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح کلان کشور پیش بینی کرده که توجه و پیشنهادات مناسب وزیر ارشاد نیز لحاظ شده است.

 

وی تاکید کرد: نوع نگرش دولت این است که اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی محله محور باشد و حمایت از مجموعه‌ها و تشکل‌های فرهنگی با جدیت بیشتری دنبال شود. 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید در این راستا از ظرفیت محله‌های مختلف بهره‌گیری کرد و از این رو، مصوبه مجلس هم در این راستا خواهد بود.

 

آصفری اظهار داشت: ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز به عنوان طرح تعالی جمعیت و خانواده، مصوبه مجلس است  که امیدواریم این مهم اجرایی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: طرح‌ها و لوایحی هم در دستور کار است که مقرر شده مجلس، خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار دهد که انتظار می‌رود با توجه به نگرش مثبت دولت به مقوله فرهنگی، بتوانیم مجموعه‌ها و تشکل‌های فرهنگی را زیرچتر حمایت قرار دهیم.

 

تالار مرکزی اراک در زمره ۱۵ مجموعه فرهنگی بزرگی است که در سطح ملی از سال‌ها پیش با طراحی پیشرفته و مدرن برنامه‌ریزی شده و تا افتتاح و بهره‌برداری کامل فاصله کمی دارد.

۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری، ۱۰۳ آموزگاه هنری، ۱۲۳ موسسه فرهنگی هنری یک و چند منظوره، ۲۱۸ کانون تبلیغاتی، ۸۳ نشریه محلی، ۵۰ نمایندگی نشریات سراسری، ۵۸۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد و ۲ هنرستان هنرهای زیبا بخشی از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان مرکزی است.

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام