پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
برخی از موقوفات ۹۹ ساله باید به مردم بازگردند
برخی از موقوفات ۹۹ ساله باید به مردم بازگردند

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از موقوفات که ۹۹ ساله بوده و تاریخ آنها گذشته است باید به مردم بازگردند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن آصفری ظهر پنجشنبه در نشست با بخشداران، شماری از دهیاران و مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، با بیان اینکه وقف موضوع بسیار مهمی است، اظهار کرد: حقوق مردم نیز اهمیت دارد که باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا جایگاه این سنت حسنه تقویت شود.

 

وی ادامه داد: بسیاری از افرادی که امروز نسبت به برخی اقدامات اوقاف استان گلایه دارند، از واقفان خیراندیش هستند و مخالفتی با این سنت حسنه ندارند.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تا آنجایی که امکان دارد باید طوری انعطاف به خرج دهد تا رضایت مردم جلب و جایگاه وقف در جامعه تقویت شود.

 

آصفری با بیان اینکه هیچ فردی در استان مرکزی مخالف وقف نیست، گفت: اما برخی عملکردها گلایه برخی هموطنان به خصوص روستاییان را به دنبال داشته و انتظار می‌رود بخشی از مشکلات که در استان قابل پیگیری است، مرتفع شوند و بخشی دیگر که منشأ ملی دارد در مرکز کشور پیگیری شود.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برخی از مناطق استان مرکزی به خصوص اراک و خنداب که مردم از زمین‌های خود سند قدیمی دارند، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سند جدید دریافت کرده و ادعای مالکیت دارد. این امر برای مردم مشکلاتی ایجاد می‌کند که انتظار می‌رود این مسائل با جدیت پیگیری شود.

 

وی در پایان بیان کرد: برخی از موقوفات که ۹۹ ساله بوده تاریخ آنها گذشته و باید به مردم بازگردند اما اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای این موقوفات سند جدید دریافت کرده که این امر موجب ناخرسندی مردم شده است.

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام