پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
جهاد دانشگاهی از ظرفیت صنعتی استان مرکزی برای تولید محصولات دانش‌بنیان استفاده کند
جهاد دانشگاهی از ظرفیت صنعتی استان مرکزی برای تولید محصولات دانش‌بنیان استفاده کند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی از ظرفیت صنعتی استان مرکزی برای تولید محصولات دانش‌بنیان استفاده کند

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای جهاد دانشگاهی با بیان اینکه کار جهادی با روحیه انقلابی شالوده فعالیت‌های جهاددانشگاهی است، تصریح کرد: تولیدات جهادی این نهاد انقلابی در عرصه‌های مختلف منجر به رفع نیازهای کشور شده است.

 

وی که در سومین روز از برگزاری این نمایشگاه از آن بازدید کرده و در جریان دستاوردهای این نهاد قرار گرفته و با مسئولان این نهاد گفتگو کرده است، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی توانایی تولید محصولات بیشتری را دارد و از این نهاد انتظار می رود که این مهم را عملیاتی کند، افزود: لازم است تولیدات جهادی بویژه در عرصه دانش بنیان افزایش یابد تا تاثیرگذاری آن در حوزه‌های اقتصادی و نیازهای داخلی برای قطع وابستگی به وضوح دیده شود. این نهاد می‌تواند در حوزه اقتصادی و دانش بنیان حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

این نماینده مردم در خانه ملت با بیان اینکه برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و برای ارزآوری، قیمت تمام شده محصول در کشور باید تفاوت فاحشی با مشابه خارجی داشته باشد و جهاد دانشگاهی نیز باید به این مهم توجه ویژه داشته باشد و تولید انبوه محصولات را نیز عملیاتی کند، اظهار کرد: جهاددانشگاهی برای تولید انبوه محصولات تولیدی باید جدیت و برنامه مدون داشته باشد و با بهره‌گیری از ظرفیت وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان نمونه های تولیدی را به تولید انبوه برساند.

 

آصفری با اشاره به توانمندهای نقاط مختلف کشور گفت: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور از ظرفیت بالایی با استقرار کارخانجات بزرگ و صنایع مادر برخوردار است و جهاددانشگاهی باید با ارتباط موثر با صنعت از ظرفیت‌های صنعتی استان و فناوری های موجود در جهت تولیدات دانش بنیان بهره گیری کند.

 

وی بر آمادگی استان مرکزی جهت هماهنگی و تعامل صنایع با جهاددانشگاهی تاکید کرد و افزود: صنایع این استان از توانمندی بالایی برای تولیدات مورد نیاز جهاددانشگاهی برخوردار هستند و ارتباط موثر می تواند ظرفیت تولید را با اقدامات فناورانه و تحقیقاتی ارتقا دهد و به تولید انبوه کمک کند.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی درخصوص بازدید تیم تخصصی جهاد دانشگاهی کشور در حوزه صنعت از صنایع مادر استان مرکزی گفت: مجموعه استان آمادگی لازم را برای بازدید جهاددانشگاهی از صنایع مادر دارد و هر زمان که جهادگران این نهاد انقلابی اعلام کنند استان مرکزی آماده مهیا کردن زمینه این بازدید است.

 

گفتنی است، نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های جهاددانشگاهی ۱۴۰۰، از پنجم تا نهم دیماه در بوستان گفتگو تهران برگزار شد.

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام