پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
توافق راهبردی ایران و روسیه غرب را مایوس می کند
توافق راهبردی ایران و روسیه غرب را مایوس می کند

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:از روسیه انتظار داریم به توافقات برجامی پایبند باشد و مسیر غربی ها را در برجام طی نکند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توافق راهبردی ایران و روسیه اظهار داشت:با توجه به سابقه دیرینه روابط ایران و روسیه انتظار می رود این کشور مسیری متفاوت با غربی ها در برجام طی کند،و  بداند جمهوری اسلامی بالاتر از برجام به دنبال تقویت سطح روابط است.

 

وی افزود: ایران به روسیه اعتماد دارد و رفتار های این کشور زیرذره بین ملت ما است و روس ها باید نسبت به رفتارهای سیاسی و اقتصادی خود حساس باشند و از آنجایی که موقعیت جغرافیایی ایران و روسیه امکان خوبی برای تعمیق روابط اقتصادی و امنیتی ایجاد کرده است ما از هرگونه توافق با محوریت اقتصاد،صنعت و تجارت استقبال خواهیم کرد.

 

  نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تحقق اسناد راهبردی و روابط دراز مدت نیازمند حسن نیت مسکو نسبت به توان بالای جمهوری اسلامی ایران است در و حالی که بسیاری از بازیگران منطقه ای و فرا منطقه ای به دنبال تخریب روابط تهران و مسکو هستند لازم است مقامات دو کشور هوشیار باشند.

 

وی با اشاره به برخی اختلافات در صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه گفت:باید اینگونه مسائل به سرعت حل شود و روسیه برای توسعه روابط دوجانبه تسهیلات ایجاد کرده و قوانین خود را اصلاح کند و در این صورت مجلس هم از روابط دوجانبه راهبردی حمایت خواهد کرد. /

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام