پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
فراهم کردن شرایط بازگشت داوطلبانه مهاجران سوری ضروری است
فراهم کردن شرایط بازگشت داوطلبانه مهاجران سوری ضروری است

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد فراهم کردن شرایط بازگشت داوطلبانه مهاجران سوری به منظور افزایش اعتماد در داخل این سرزمین و کاهش مشکلات کشورهای مهاجر پذیر در نشست آتی آستانه مورد توجه قرار بگیرد.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهمیت برگزاری اجلاس سران آستانه در ابتدای سال جدید میلادی در تهران، گفت: جمهوری اسلامی در کنار مردم سوریه قرار گرفته و کمک شایانی کرد تا این سرزمین به دست تروریست های داعشی نیفتد لذا جریان تکفیری به عنوان دست پرورده ایالات متحده با تلاش های ایران و دیگر کشورهای همراه از بین رفت.

 

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روابط ایران و سوریه از دوره های گذشته خصوصا در بحران ها همواره رو به رشد بوده است، اظهار کرد: اعتقاد داریم برقراری ثبات و امنیت در سوریه موضوعی اساسی و مهم محسوب می شود.

 

وی با اشاره به اینکه سرنوشت سوریه باید توسط مردم این کشور تعیین شود، ادامه داد: بر این اساس برگزاری نشست آستانه به میزبانی ایران می تواند گامی مهم در راستای بازساسی و توسعه این کشور باشد.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه امروزه لزوم فراهم کردن شرایط بازگشت داوطلبانه مهاجران سوری به منظور افزایش اعتماد در داخل این سرزمین و کاهش مشکلات کشورهای مهاجر پذیر از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه نشست آستانه قرار بگیرد، افزود: همچنین موضوع خروج  تروریست های ایالات متحده از سوریه و احتمالات ناشی از این اقدام همانند افغانستان نیز از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه جامعه جهانی قرار بگیرد.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش شود شرکت های بزرگ و توانمند ایران دارای ظرفیت های خوبی هستند که می توانند به بازسازی سوریه کمک کنند، خاطرنشان کرد: باید مبادلات اقتصادی میان دو کشور خصوصا با مشارکت بخش خصوصی افزایش یابد از این رو می توان در حاشیه برگزاری این رویداد، در این خصوص نیز رایزنی های جدی شود./

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام