پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
دولت لایحه ساماندهی کارکنان دولت را ارائه کند
دولت لایحه ساماندهی کارکنان دولت را ارائه کند

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرار گرفتن موضوع ساماندهی کارکنان در دستور کار دولت گفت: قرار بود دولت لایحه خود را در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای خدماتی و شرکتی به کمیسیون اجتماعی بدهد، اما متاسفانه فرصت ۴۵ روزه آن به اتمام رسیده و دولت لایحه ارائه نکرده است.

به گزارش ایسنا، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به رئیس جمهور با اشاره به اجرای عدالت در ساماندهی کارکنان دولت عنوان کرد: در راستای اجرای عدالت، ساماندهی کارکنان دولت باید در دستور کار قرار گیرد. قرار بود دولت لایحه خود را در خصوص تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای خدماتی و شرکتی به کمیسیون اجتماعی بدهد، اما متاسفانه فرصت ۴۵ روزه آن به اتمام رسیده و دولت لایحه ارائه نکرده است.

 

وی تاکید کرد: خواهش می کنم در راستای اجرای عدالت، موضوع تبعیض و ناعدالتی بین کارکنان شرکت ها، کارخانه ها و ادارات پیگیری شده و ضرورت دارد این نیروها تعیین تکلیف شوند و قرارداد مستقیم با آنها منعقد شود.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان عنوان کرد: موضوع حقوق بازنشستگان مساله جدی است و دغدغه بازنشستگان و دائمی شدن موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان اهمیت دارد.

 

آصفری افزود: برخی از بازنشستگان با حقوق ۳ یا ۴ میلیون تومان با توجه به شرایط تورمی جامعه با مشکل جدی مواجه هستند، تقاضا دارم به این موضوع توجه شود.

 

وی با اشاره به مشکلات بورس برای مردم بیان کرد: مساله بورس علیرغم وعده و وعیدهای داده شده، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد، در لایحه بودجه درخواست ۵۶۰ هزار میلیارد تومان برای تزریق به بورس مطرح شده، ۵۰ میلیون نفر از مردم عضو بورس هستند و هنوز در ناامیدی به سر می برند، تقاضا دارم به موضوع بورس به طور جدی ورود کنید.

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام