پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
معضل مازوت‌ سوزی نیروگاه شازند برطرف شود
معضل مازوت‌ سوزی نیروگاه شازند برطرف شود

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معضل مازوت‌ سوزی نیروگاه شازند برطرف شود،گفت: واحدهای تولیدی استان اراک به ویژه آذرآب و هپکو مشکلات جدی دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن آصفری درتشریح  نشست با  رئیس جمهور،گفت: ریاست جمهور در خصوص مهار وضعیت کنونی آلودگی هوای اراک و بررسی مصرف سوخت مازوت در نیروگاه شازند به معاون اجرایی خود دستور داد و قرار است که به‌فوریت این مهم از سوی وزیر نفت پیگیری شده و سامان شرایط نامناسب کیفیت هوای این شهر در افزایش بی‌رویه دی‌اکسید گوگرد و سایر آلاینده‌ها  در دستور کار باشد.

 

 نماینده مردم اراک در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در نشست مجمع نمایندگان استان مرکزی با مدیریت ارشد اجرایی کشور همچنین قول مساعد برای پیگیری ویژه مسایل واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب داده شد و دستورات لازم در این راستا به معاون اجرایی ریاست جمهوری ارایه شده است.

 

وی اظهار داشت: این نشست با رئیس جمهوری سه ساعت به‌طول انجامید و یکی از مباحث محوری آن تکیه بر استفاده از نیروهای شایسته درحوزه دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و معاونت‌های استانداری و مدیران کل ادارات به منظور راهبری بهینه امور بود.

 

آصفری اضافه کرد: واحدهای تولیدی استان به ویژه آذرآب و هپکو مشکلات جدی دارند و باوجود وعده‌ها هنوز مشکل این واحدهای تولیدی رفع نشده و در نشست با رئیس‌جمهوری تاکید شد که باید تدابیر لازم در این راستا اندیشیده شود.

 

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تکیه بر توسعه خطوط ریلی اراک به قم و دو خطه کردن مسیر راه‌آهن اراک به قم از دیگر مباحث این نشست مهم بود.

 

آصفری بیان کرد: در این نشست عنوان شد که شهرستان محروم خنداب با وجود استقرار سایت هسته ای در جوارش از مشکلات جدی رنج می‌برد و نیاز است که توصیه لازم برای عملیاتی شدن مسئولیت اجتماعی از سوی این سایت به‌منظور  مساعدت برای کاهش آسیب‌های اجتماعی  و فرصت سازی بیشتر شغلی در منطقه لحاظ شود.

 

وی  در پایان یادآورشد: دسترسی ناقص مردم روستاهای استان به ویژه روستاهای اراک خنداب و کمیجان به اینترنت  و موضوع خرید تضمینی محصولات کشاورری استان به ویژه خرید تضمینی کشمش مردم شهرستان خنداب از دیگر مباحثی بود که در نشست با رئیس جمهوری مطرح شد./

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام