پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
طرح صیانت ‌با تعطیلی کسب و کارهای مجازی منافات دارد
طرح صیانت ‌با تعطیلی کسب و کارهای مجازی منافات دارد

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف مجلس فیلتر و یا محدود کردن کسب و کارهای فضای مجازی نیست بلکه دنبال مدیریت و پاسخگو کردن سرورها و سلبریتی‌ها هستیم.

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی به دنبال محدود کردن فضای مجازی نیست هدف از طرح صیانت از فضای مجازی مدیریت و ساماندهی آن است. متأسفانه سرورهایی که فضای مجازی را در داخل کشور پشتیبانی می‌کنند خارج کشور هستند و مدیریتی بر فعالیت آنها اعمال نمی‌شود. فقدان مدیریت این فضا باعث می‌شود گاهی مطالبی را منتشر کنند که مخالف با منافع کشور و در تعارض با امنیت ملی است.

 

وی افزود: در طرح صیانت از فضای مجازی تصمیم بر این است که این سرورها مدیریت شوند و پاسخگو عملکرد خود باشند؛ در همین راستا طرحی در مجلس در حال بررسی است به عنوان جزئی از اصل ۸۵ به کمیسیون ویژه‌ای واگذار شده که نمایندگان کمیسیون‌ها و دستگاه‌های مرتبط با این موضوع در آن حضور دارند و این طرح را بررسی می‌کنند.

 

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: هدف مجلس فیلتر و یا محدود کردن فضای مجازی نیست؛ این سرورها و برخی سلبریتی ها درآمدهای هنگفتی دارند با وجود اینکه زیرساخت‌های آن در داخل کشور تأمین می‌شود اما مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.

 

آصفری گفت: مجلس دنبال بیکاری و تعطیل کردن کسب و کارهای مجازی نیست بلکه دنبال ساماندهی درآمد این سرورها است.

 

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام