پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
نظارت مجلس بر بازار سرمایه فراتر از تفحص خواهد بود/ نمایندگان به‌دنبال بازدید سرزده از بورس
نظارت مجلس بر بازار سرمایه فراتر از تفحص خواهد بود/ نمایندگان به‌دنبال بازدید سرزده از بورس

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی؛با بیان اینکه ریزش سرمایه مردم در بورس حق‌الناس است از بازدید سرزده نمایندگان از بازار سرمایه خبر داد و گفت: با آنکه تحقیق و تفحص از بورس تصویب شده ولی نظارت مجلس از بازار سرمایه گسترده‌تر خواهد شد.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره  اظهار داشت: سرمایه مردم در بورس حق‌الناس است و متأسفانه دولت فعلی و سابق توجهی به بورس نداشته و برنامه جدی برای احیای آن ندارد.

وی افزود: ریزش سرمایه مردم در بورس حق‌الناس است که نباید به آن بی‌توجهی شود و نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تصریح کرد: بخشی از مشکلات بورس، مدیریتی است و بخش دیگری به تصمیمات جدی دولت بازمی‌گردد؛ دولت حق ندارد خودش و یا شرکت‌های وابسته به آن از بورس به عنوان صندوق ذخیره نگاه کرده و از آن برای حل مسائل و مشکلات خود برداشت کند.

آصفری گفت: قیمت گذاری عرضه‌های اولیه در بورس اشتباه بوده و نقش دلالان در آن پررنگ بوده و قیمت‌ها به هیچ عنوان واقعی نیست.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آنکه مجلس هیاتی را برای تحقیق و تفحص از سازمان بورس و اوراق بهادار تعیین کرده و قرار است به صورت جدی بورس ورود کنیم، به نظر می‌رسد برخورد با کسانی که از ابتدا با قیمت‌گذاری‌های غیرواقعی موجب ضرر و زیان مردم شده‌اند لازم است و آنها بایستی پاسخگو باشند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: نمایندگان مجلس بنا دارند علاوه بر بازدیدهای هیات تحقیق و تفحص از بورس، به صورت سرزده از سازمان بورس و بخش‌های زیر مجموعه آن بازدید کنند؛ نمایندگان مجلس منتظر اقدامات هیات تحقیق و تفحص از بورس برای اصلاح امورات بازار سرمایه نمی‌مانند؛ چراکه مجلس بنای نظارت گسترده بر بورس را دارد.

مخاطبان گرانی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «بررسی دقیق اتفاقات رخ داده در بورس توسط مجلس» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام