پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
نماینده اراک در مجلس
وضعیت اقتصادی چهارمین قطب صنعتی کشور مساعد نیست
وضعیت اقتصادی چهارمین قطب صنعتی کشور مساعد نیست

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نیمی از صنایع استان مرکزی تعطیل و نیم دیگری با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی فعالیت دارند، گفت: وضعیت اقتصادی چهارمین قطب صنعتی کشور مساعد نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمدحسن آصفری ،به نقل از  خبرنگار بازار ،نماینده مردم شریف اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انتظار می رفت در سال جهش تولید در استان مرکزی شاهد افزایش شاخص های صنعتی باشیم، اظهار داشت: متاسفانه در روند کنونی که نیمی از واحدهای صنعتی استان تعطیل هستند و نیم دیگری با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی فعالیت می کنند جهش تولیدی محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق آمار حال و روز واحدهای صنعتی اراک خوب نیست، گفت: استان مرکزی یک استان صنعتی است و نگاه ویژه دولت را می طلبد لذا انتظار این است که دولت به طور خاص به این استان و صنایعش توجه و نظارت داشته باشد.

نماینده مردم  اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای  اسلامی عنوان داشت: روند تولید نیازمند نقدینگی است لذا اگر تولید کنندگان نقدینگی کافی در اختیار داشته باشند می توانند به تولید مطلوب دست پیدا کنند که متاسفانه فعلا اراده ای برای برنامه ریزی اقتصادی برای همگام شدن با واحدهای صنعتی این استان وجود ندارد.

وی گفت: بسیار واضح می گویم که وضعیت اقتصادی چهارمین قطب صنعتی کشور مساعد نیست و با این وجود که سهام کارخانه ها رشد داشته اند اما تا موقعی که نقدینگی در چرخه تولید قرار نگیرد وضعیت صنایع مساعد نخواهد شد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام