پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر در اولویت کار مجلس نیست
طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر در اولویت کار مجلس نیست

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که مشکلات مربوط به کاهش ارزش پول ملی، بیکاری، گرانی، تورم و مسکن حل نشود ما سراغ چنین طرح‌هایی نمی‌ رویم.  

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به انتقادات مربوط به محتوای طرح «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» گفت: مجلس بیش از ۷۰۰ طرح را در نوبت بررسی دارد؛ از حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی گرفته تا مسائل مختلف. نمایندگان هم در سرکشی هایی که از حوزه‌های انتخابیه می‌کنند و ارتباطی که با مردم دارند، خواسته هایی از آنها مطرح می‌شود و مشکلاتی بیان می شود. در همین راستا نمایندگان با کارگروه های خود جلساتی برگزار می‌کنند و در نهایت موضوع را در قالب سوال، تذکر یا طرح مطرح می‌کنند.

 

وی افزود: اینطور نیست که بگوییم این موضوع در حال حاضر اولویت دارد. چنین چیزی در اولویت نیست و جزو طرح های عادی است که در دستور کار مجلس قرار گرفته است. مسائلی مثل مسائل اقتصادی، اشتغال، بیکاری و گرانی در اولویت کار ماست و چنین چیزی اولویت ندارد. این طرح هم جزو طرح‌هایی است که از مجالس قبل بوده و نمایندگان امضا جمع کرده اند و آن را در دستور کار گذاشتند. چیزی نیست که بگوییم قرار است فردا مجلس به این موضوع رسیدگی کند بلکه طرحی تهیه شده و نیاز است که قانونی در این زمینه وجود داشته باشد ولی اولویت ندارد.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: طرح «صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» مثل سایر طرح‌های عادی در نوبت قرار دارد همچنان که ۶۰۰ تا ۷۰۰ طرح در نوبت بررسی است و بعید می دانم اصلاً در این مجلس به آن نوبت برسد. اولویت مجلس امروز اشتغال، گرانی، تورم، مسکن و بیکاری است. این طرح هم جزو مسائل اجتماعی است که نمایندگان برای آن طرحی را تهیه و امضا کردند و جزو طرح‌های عادی است. با توجه به مشکلاتی که ما در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی داریم بعید است نوبت رسیدگی به آن در این دوره برسد.

 

آصفری در پاسخ به سوال دیگری در مورد انتقادات وارده به محتوای این طرح نیز گفت: در مورد محتوا هم فعلاً چنین چیزی نوبتش نیست که بخواهیم روی آن صحبت کنیم. الان مسائل اقتصادی اولویت کار مجلس است. حتما در آینده ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. خود من ۲۵۰ طرح را در حوزه های مختلف اقتصای و فرهنگی امضا کرده ام و این هم یکی از آنهاست.

 

نماینده مردم اراک در مجلس در پاسخ به اینکه آیا این طرح با لایحه دولت در زمینه حمایت از حیوانات ادغام می شود یا خیر، گفت: اگر لایحه دولت در این زمینه هم ارائه شود آن هم اولویت ندارد. امروز اولویت ما مسایل دیگری است و در موضوع سگ های ولگرد و خانگی نیاز به قانون فوری نداریم، بلکه خود وزارت بهداشت می‌تواند ورود کند، مسئولان مربوطه، شهرداری و نیروی انتظامی قانون دارند و اگر حیوانی سبب ترس و وحشت شود قانون دارد و نیازی نیست که این طرح را در اولویت خاصی بدهیم.

 

وی اضافه کرد: این طرح هم مثل صدها طرح دیگر در نوبت است. به هر حال وقتی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه می روند و گلایه‌های مردم را می‌شنوند بر اساس وظیفه نمایندگی خود پیش‌نویس طرحی تهیه می کنند تا بعدا به قانون تبدیل شود.

 

آصفری در پایان درباره امضای این طرح گفت: این ضرورت در مورد اینکه بالاخره موارد قانونی در این زمینه وجود داشته باشد هست ولی این موضوع اولویت‌دار نیست و فعلا ما اولویتی برای وضع قانون در مورد سگهای ولگرد و خانگی نداریم. اولویت ما در کشور رسیدگی به موضوع کاهش ارزش پول ملی، بیکاری، گرانی، تورم و مسکن مردم است و تا این مشکلات حل نشود ما سراغ چنین طرح‌هایی نمی‌ رویم.

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام