پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
صنعت خودرو باید از انحصار خارج شود
صنعت خودرو باید از انحصار خارج شود

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس علاقمند به هموار شدن مسیر واردات و شکسته شدن انحصار صنعت خودرو است اما سایر دستگاههای متولی هم باید همراهی کنند

محمد حسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مجلس علاقمند به هموار شدن مسیر واردات خودرو است چرا که متأسفانه دو شرکت خودرو ساز علاوه بر کاهش کیفیت خدمات هر چند ماه یک بار با افزایش بی رویه قیمت‌ها باعث بی اعتمادی مردم به صنعت خودروسازی می‌شوند و این مسئله فشار زیادی به مردم وارد می‌کند.

وی ادامه داد: کاستی‌ها، نوسانات و معضلات بازار خودرو یکی از حوزه‌هایی است که هم به معیشت مردم مرتبط است و هم ردپای رانت، انحصار و برخی مفاسد در آن به چشم می‌خورد.

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: بر این اساس نمایندگان به دنبال راهکاری بودند تا از یک طرف رقابت مناسبی در بازار خودرو شکل بگیرد و از طرفی سطح کیفی و ایمنی خودروهای داخلی افزایش یابد، ضمن اینکه توازن لازم در عرضه و تقاضا در بازار خودرو ایجاد شود.

آصفری گفت: برخورداری از کالای باکیفیت حق مردم است. تلاش مجلس این است که مسیر واردات خودرو باز شود و مردم بدون دغدغه خودرو وارد کنند.

وی تأکید کرد: اقدامی که از سوی مجلس صورت گرفت به مصوبه‌ای انجامید که بنا بر آن باید به ازای واردات خودرو، صادرات تجهیزات خودرو انجام شود اما علاوه بر مصوبه مجلس برای واردات خودرو باید سایر دستگاه‌های متولی همراه مجلس باشند که این مصوبه عملیاتی شود و انحصار صنعت خودرو شکسته شود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام