پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
تحریم‌های ظالمانه آمریکا با توسعه مراودات اقتصادی و تجاری خنثی می‌شود
تحریم‌های ظالمانه آمریکا با توسعه مراودات اقتصادی و تجاری خنثی می‌شود

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران _ کره شمالی، گفت: در شرایطی که  تحریم‌های ظالمانه آمریکا به صورت مستقیم متوجه زندگی و معیشت مردم دو کشور است، ضرورت دارد تا از طریق توسعه مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی،  آثار تحریم‌ها و فشارهای موجود خنثی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هانگ سونگ او، سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره در تهران با محمدحسن آصفری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران – کره شمالی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

محمدحسن آصفری در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از پیشینه مراودات و اشتراکات فی‌مابین خواستار افزایش تعاملات بین تهران  و پیونک یانگ در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی شد.

 

وی با برشمردن موانع و مشکلات  همکاری‌ها در شرایط کرونایی افزود: همه گیری ویروس کرونا از  موانع جدی در مسیر مناسبات دو کشور بوده ولی گذر از این شرایط با  رعایت پروتکل ها ضروری و تقویت و تعمیق همکاری‌های فی‌مابین در عرصه‌های مختلف مهم است.

 

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری ‌‌‌اسلامی ایران و کره شمالی توسعه مناسبات پارلمانی را عامل مهمی در گسترش همکاری‌های همه جانبه میان جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی دانست و عنوان کرد: ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین، بویژه ارتباطات گروه های دوستی پارلمانی به تسهیل و رفع موانع احتمالی منجر می‌شود.

 

وی تأکید کرد: گسترش مراودات پارلمانی در مقابله با رفتارهای یکجانبه گرایانه آمریکا و بعضی از کشورهای اروپایی حائز اهمیت است.

 

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا سرمایه گذاری‌های مشترک در بخش‌های اقتصادی و تجاری را در  پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور با اهمیت خواند و گفت: در شرایطی که  تحریم‌های ظالمانه آمریکا به صورت مستقیم متوجه  زندگی و معیشت مردم دو کشور است، ضرورت دارد تا از طریق توسعه مراودات اقتصادی، تجاری و بازرگانی،  آثار تحریم‌ها و فشارهای موجود خنثی گردد.

 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در همین بخش تاکید کرد: گسترش تعاملات و همکاری هاب جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی در حوزه های گوناگون مورد حمایت گروه های دوستی پارلمانی ایران و کره شمالی است.

 

در ادامه این دیدار هانگ سونگ او، سفیر جمهوری دموکراتیک خلق کره در تهران نیز گفت: دو کشور همواره از روابط خوب و دوستانه‌ای در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی  برخوردار  هستند.

 

وی با اشاره به اشتراکات نظر  و علاقمندی های مشترک دو کشور  افزود: توجه ویژه و اهتمام راهبردی پیونگ یانگ بر تقویت همکاری‌ها و توسعه مراوادت با جمهوری اسلامی ایران استوار است.

 

هانگ سونگ او تصریح کرد: با توجه به تحولات بین المللی، منطقه ای و فراگیری ویروس کرونا تبادل نظر و رایزنی مستمر میان مقامات سیاسی، پارلمانی و اقتصادی دو کشور بیش از پیش حائز اهمیت خواهد بود.

 

سفیر کره شمالی در تهران در پایان این دیدار، تعامل و همکاری‌ها بین گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور را عاملی مهم در تقویت مناسبات فی‌مابین دانست./

 

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام