پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
محمد حسن آصفری : با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد
با وزیر جهاد کشاورزی دیدار کرد

محمد حسن آصفری نماینده مردم شریف اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی دیدار و در خصوص مشکلات این حوزه استان با ایشان گفتگو نمود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر محمدحسن آصفری، در این دیدار  نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در حضور دکتر کاظم خاوازی وزیر جهادکشاورزی و معاونین این وزارتخانه، مشکلات و چالش های پیش روی حوزه کشاورزان و دامداران را تشریح کرد و خواستار رسیدگی به این مشکلات و رفع چالش های حوزه کشاورزی و دامداری شد.

محمد حسن آصفری در این دیدار
گفت: توزیع سوخت ماشین آلات کشاورزی و تعیین سهمیه سوخت تراکتور باعث اعتراض و نگرانی کشاورزان شده است.

وی افزود: در بحث قیمت و نحوه توزیع کود شیمیایی نیز به دلیل در دسترس نبودن کود و هزینه های غیر منطقی و عدم کارشناسی در خصوص تعیین میزان کود مورد نیاز کشاورزان با چالش جدی مواجه هستند و این سهمیه ها بدرستی و متناسب با نیازهایشان برای آنها توزیع نمی شود.

آصفری با اشاره به چالش های امور اراضی به ویژه در بخش خنداب و کمیجان خواستار رسیدگی جدی به این موضوع شد و گفت: چالش در این حوزه باعث شده تا بسیاری از زمین های کشاورزان معارض با امور اراضی منابع طبیعی و ارگان های دیگر قرار بگیرد، که حوادث ناگواری را به دنبال داشته است.


وی اظهار کرد:در بخش مدیریت استفاده از منابع آب در حوزه کشاورزی و با توجه به اینکه حدود ۹۰ درصد منابع آبی در بخش کشاورزی استفاده میشود ولی متاسفانه به دلیل وجود ابهامات بین وظایف وزارت نیرو و جهادکشاورزی جهت تخصیص و مصرف آب باعث سرگردانی و چالش جدی کشاورزان شده است.

آصفری گفت: آمایش سرزمینی باید ایجاد شود تا در نتیجه هر سال یک محصول کشاورزی معدوم نشود و با آمایش سرزمینی و داشتن الگوی کاشت مناسب، محصولات مناسب هر منطقه تولید شود.
وی یادآور شد: در بخش صنایع بسته بندی کشاورزی و صنایع تبدیلی نیز برای تهیه محصولات کشاورزی نظیر میوه خشک باید بسته بندی قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی ایجاد شود تا ضمن ایجاد رونق در این بخش موجب ایجاد اشتغال نیز شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهیه و توزیع خوراک دام و طیور از مشکلات اساسی دامداران است.

وی افزود: افزایش قیمت خوراک دام و طیور، عدم تلاش برای خودکفایی در این زمینه و وابستگی جدی به واردات همچنین عدم مدیریت صحیح در این بخش از مشکلاتی است که باید هر چه سریعتر در حوزه دامداری رفع شود.

وی خواستار ایجاد سیاست های تشویقی و توسعه ای برای استفاده از جوانان متخصص و افراد مجرب در حوزه کشاورزی و دامداری شد و بیان کرد: ایجاد سیاست های تشویقی و دادن تسهیلات و امکانات در این حوزه و استفاده از جوانان مستعد سبب اشتغالزایی می شود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام