پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
موضوع کارگران باید در لایحه بودجه دیده شود
موضوع کارگران باید در لایحه بودجه دیده شود

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت حمایت از قشر ضعیف جامعه گفت: دولت باید به زنان بدسرپرست یا بی سرپرست توجه کند. عدم امنیت شغلی که در حوزه کارگری وجود دارد باید در قالب قانون رفع شود. برخی از مردم بیمه ندارند و برخی دفترچه‌های بیمه‌ای خدمات درمانی قابل توجهی ارائه نمی‌کند. دولت این موضوع را سر و سامان دهد.

به گزارش ایسنا، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در لایحه بودجه باید به نکاتی توجه کرد. بحث نیروهای مسلح از اهمیت بسیار بالایی برخودار است با توجه به اینکه این ایام مصادف با هفته نیروی انتظامی است گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز سپاه و ارتش به جای خود اما توجه به مسئله و بنیه دفاعی کشور از جمله مسائلی است که باید به آن توجه شود.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به میزان حقوق بازنشستگان، به اهمیت همسان سازی حقوق اشاره کرد و گفت: توقع می‌رود دولت به آن توجه کند. با توجه به اینکه در قانون اساسی به موضوع عدالت در اصل سوم اشاره شده است لازم می‌دانیم در بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه ویژه‌ای شود.

وی با بیان اینکه مردم هزینه‌های سنگینی برای بهداشت و درمان پرداخت می‌کنند به بیمه نبودن برخی از مردم اشاره کرد و گفت: برخی بیمه ندارند و برخی دفترچه‌های بیمه‌ای خدمات درمانی قابل توجهی ارائه نمی‌کند. دولت باید به موضوع بهداشت و درمان و هزینه‌هایی که مردم در این حوزه پرداخت می‌کند توجه داشته باشد.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به آلودگی هوای اراک گفت: در دولت گذشته به آلودگی هوای اراک توجه نشد با گذشت ۷ ماه از سال متاسفانه باید بگویم که کمتر از ۵۰ روز شهرستان اراک هوای پاک داشته است و بخشی از سال هوای این شهرستان ناپاک بوده است. بیش از ۴۶ روستا با مشکل آبرسانی مواجه است که دولت باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی ادامه داد: نمی توانیم هر روز قوانینی تصویب کنیم و با افزایش مالیات به اصناف فشار بیاوریم، امروز جوجه یک روزه را بیمه می کنیم اما کشاورزی که برای کشاورزی ۷۰ سال تلاش می کند بیمه ندارد، قیمت های بسیار بالای نهاده های کشاورزی موضوع جدی است که امروز کشاورزان با مشکل مواجه شده اند. ایثارگران و اشتغال فرزندان ایثارگران مورد توجه حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بوده است متاسفانه رزمندگان معسری که روزی از این کشور دفاع کرده اند با حقوق ناچیزی زندگی می کنند.

آصفری اظهار داشت: اصحاب رسانه فشاری برای نظام ندارند اما از هرگونه حمایت دولتی محروم هستند، مسئله جوانان با شعار حل نمی شود باید برای آن اقدام کنیم، جوان نیاز به شغل دارد، اشتغالزایی با سخنرانی و بخشنامه کردن ممکن نمی شود باید برای آن پول و بودجه در نظر گرفت و تسهیلات قرض الحسنه دید تا بتوان مشکل را حل کنیم.

این نماینده مجلس گفت: زنان بدسرپرست یا بی سرپرست چطور می‌خواهند درآمد داشته باشند؟ دولت باید به این قشر توجه کند. افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی با چندرغاز حقوق چگونه می‌توانند معشیت خود را دنبال کنند و ادعای حمایت از محرومین را چگونه می‌توانیم مطرح کنیم؟ حمایت از محرومین در عمل امکان پذیر است.

آصفری با اشاره به رتبه بندی فرهنگیان گفت: چندین است که معلمان و فرهنگیان منتظر اجرایی شدن رتبه بندی  فرهنگیان هستند امروز این موضوع در مجلس مطرح است و مجلس باید هر چه سریعترموضوع رتبه بندی را عملیاتی کند. کارمندان را با روش هایمختلف به کار می گیریم و با عناوین مختلف پیمانی، قراردادی و شرکتی کار می کنند و نظارتی بر حقوق آنها وجود ندارد باید قراردادشان مستقیم با دولت باشد و تکلیف حقوقشان مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با فساد و برخورد با حقوق‌های نجومی باید در دستور کار دولت و مجلس باشد، گفت: اگر مجلس می‌خواهد جایگاه انقلابی گری خود را حفظ کند باید به این موضوع توجه ویژه کند و باید قوانینی بیاورد که با نجومی بگیران به جد برخورد شود.

این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: اعتقاد داریم امنیت پایداری که در جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است متعلق به همه کشورهای همسایه است و بزرگترین تهدید امروز برای منطقه رژیم صهیونیستی است، کشورهای همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان، عراق و سوریه باید متوجه باشند که امروز دشمن واقعی منطقه رژیم صهیونیستی است.

وی در پایان تأکید کرد: موضوع کارگران را باید در لایحه بودجه دیده شود. ناعدالتی که امروز در حوزه پرداخت حقوق کارگری وجود دارد. عدم امنیت شغلی که در حوزه کارگری وجود دارد باید در قالب قانون رفع شود. مجددا تاکید دارم مردم امید پیدا کرده‌اند با انتخاب مدیران انقلابی  مشکلات برطرف می‌شود. امیدشان را با همکاری دولت و مجلس روز افزون کنیم.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام