پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
شهر اراک کمتر از 50 روز هوای پاک داشته است/ جوجه یک روزه بیمه است، کشاورز 70ساله نه
شهر اراک کمتر از 50 روز هوای پاک داشته است/ جوجه یک روزه بیمه است، کشاورز 70ساله نه

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: متاسفانه با گذشت 7 ماه از سال شهر اراک کمتر از 50 روز هوای پاک داشته است، جای بسی تاسف است که در دولت قبل به این مهم توجه نشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدحسن آصفری در نطق امروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:  با توجه به اینکه دولت در حال بررسی لایحه بودجه 1401 می‌باشد لازم است به موضوع وضعیت نیروهای مسلح و مسئله بنیه دفاعی کشور توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی تصریح کرد: توجه مسئله بازنشستگان و لزوم همسان سازی حقوق بازنشستگان اصلی مهمی است که در لایحه بودجه باید به آن پرداخته شود، چرا که در قانون اساسی به موضوع عدالت اشاره شده و باید این اصل قانونی به درستی در کشور اجرا شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با اشاره به اهمیت مسئله بهداشت و درمان و پرداخت هزینه سنگین  مردم بابت هزینه‌های بهداشت و درمان بیان کرد: بعضی از مردم فاقد دفترچه بیمه هستند و خدمات درمانی مناسبی نیز از سوی تامین اجتماعی ارائه نمی‌شود و مردم ناچار به پرداخت هزینه‌های هنگفت هستند که باید برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به موضوع آلودگی هوا نیز مسئله مهمی است، متاسفانه با گذشت 7 ماه ازسال شهر اراک کمتر از 50 روز هوای پاک داشته جای بسی تاسف است که در دولت قبل به این مهم توجه نشد.

آصفری بیان داشت: در حوزه آب روستایی نیز در حال حاضر 46 روستا در اراک و کمیجان و خنداب با کمبود آب مواجه هستند که باید دولت به موضوع آب توجه کنند، در حوزه راه‌های شهرستان نیز به دلیل  نفوذ و لابیگری در برخی جاها آسفالت روی آسفالت ریخته می‌شود، اما در برخی شهرها روستاها فاقد راه مناسب آسفالته هستند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت اصناف بیان کرد: در موضوع اصناف نباید هر بار قانون افزایش مالیات را تصویب کنیم، اما توجهی به صنوف که با درامد پایین درحال گذران زندگی هستند، بی‌توجه باشیم، در بخش کشاورزی نیز جوجه یک روزه رابیمه می‌کنیم، اما کشاورزی که 70 سال کار کشاورزی کرده است، بیمه ندارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: اصحاب رسانه نیز در حالی که فشاری برای نظام ندارند، اما از هرگونه حمایت محروم هستند، زندگی جوانان و مسئله اشتغال آنان با شعار حل نمی‌شود، جوان نیاز به کار دارد و اشتغال او با شعار حل نمی‌شود.

 به گزارش فارس اشاره به وضعیت زنان بدسرپرست و زنان خانوار، افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی، عدم رتبه‌بندی فرهنگیان، موضوع کارگران و عدم امنیت شغلی کارگر، مبارزه با حقوق های نجومی مدیران و توجه به دشمن واقعی منطقه از دیگر محورهای سخنرانی نماینده مردم در مجلس بود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام