پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
سلامت مردم قابل معامله نیست
سلامت مردم قابل معامله نیست

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شوراس اسلامی گفت: سلامت مردم و محیط زیست با هیچ موضوعی قابل معامله نبوده و نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد آصفری صبح امروز در نشست با مدیرکل محیط زیست استان مرکزی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت صنایع برای عمران و آبادی اظهار کرد: استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی کشور شناخته شده است ولی این امر به‌منزله توسعه آلایندگی نیست چراکه سلامت مردم و محیط زیست با هیچ موضوعی قابل معامله نبوده و نیست.

وی سازمان محیط زیست را دارای جایگاهی مقدس و امانت‌دار موهبات الهی دانست افزود: مسئولیتی که بر عهده مسئولان محیط زیست قرار دارد، امانت بسیار سنگینی محسوب می‌شود چراکه این امانت الهی به نسل‌های بعدی نیز تعلق دارد و باید از آن به‌درستی حفاظت و حراست شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی مردم استان علی‌الخصوص شهروندان اراکی مسئله آلودگی هواست بیان داشت: جای تأسف دارد که کلان‌شهر اراک طی ۶ ماه نخست امسال آلوده‌ترین شهر کشور باشد و این موضوع لزوم توجه خاص هیأت دولت را می‌طلبد که در این خصوص تصمیم‌گیری و چاره‌اندیشی جدی شود.

آصفری ادامه داد: در دولت نهم و دهم طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک تصویب شد ولی متأسفانه صد درصد اجرایی نشد؛ صنایع بزرگ استان که نقشی بزرگ در آلایندگی هوای استان دارند باید سهم آلایندگی خود را بپردازند و به تعهدات خود در خصوص توسعه فضای سبز در استان اقدام کنند. 

وی در ادامه تصریح کرد: محیط زیست استان طبق وظایف قانونی خود باید نقش نظارتی بر کنترل آلایندگی صنایع داشته باشد و کلیه فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع و غیرقانونی است و چشم‌پوشی از آن خیانت به حقوق مردم است.

رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز با اشاره به چالش‌های محیط زیست در استان مرکزی گزارشی از عملکرد اداره کل محیط زیست در برخورد با عوامل شکار و صید غیرمجاز، نظارت و پایش مستمر صنایع در سطح استان، نظارت  بر واحدهای تولیدی از حیث مباحث آلایندگی و سایر شاخص‌های زیست‌محیطی، آمادگی جهت مبارزه با بیماری‌های حیات‌وحش تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولین مربوطه برای حفاظت هر چه بیشتر و بهتر محیط زیست و مقابله با چالش‌ها و مسائل پیش رو لازم دانست.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام