پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
سلامت مردم و محیط زیست قابل معامله نیست
سلامت مردم و محیط زیست قابل معامله نیست

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت صنایع برای عمران و آبادانی گفت: استان مرکزی به عنوان پایتخت صنعتی کشور شناخته شده است ولی این امر به منزله توسعه آلایندگی نیست چرا که سلامت مردم و محیط زیست با هیچ موضوعی قابل معامله نبوده و نیست .  

به گزارش ایسنا، محمد حسن آصفری در بازدید از اداره کل حفاظت محیط زیست استان از فعالیتها و اقدامات انجام گرفته در حوزه محیط زیست  قدردانی کرد و سازمان محیط زیست را دارای جایگاهی مقدس و امانتدار موهبات الهی دانست .

وی افزود: مسئولیتی که بر عهده مسئولان محیط زیست قرار دارد، امانت بسیار سنگینی محسوب می‌شود چرا که این امانت الهی به نسل های بعدی نیز تعلق دارد و باید از آن بدرستی حفاظت و حراست شود.

آصفری با اشاره به اینکه دغدغه اصلی مردم استان بویژه شهروندان اراکی مسئله آلودگی هواست، افزود: جای تاسف دارد که کلانشهر اراک طی ۶ ماه نخست امسال آلوده ترین شهر کشور باشد و این موضوع لزوم توجه خاص هیات دولت را می طلبد که در این خصوص تصمیم گیری و چاره اندیشی جدی شود.

وی گفت: در دولت نهم و دهم طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک تصویب شد ولی متاسفانه ۱۰۰ درصد اجرایی نشد. صنایع بزرگ استان که نقشی بزرگ در آلودگی هوای استان دارند باید سهم خود را از آلایندگی بپردازند و به تعهدات خود در خصوص توسعه فضای سبز در استان اقدام کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی  در ادامه تصریح کرد: محیط زیست استان طبق وظایف قانونی خود باید نقش نظارتی بر کنترل آلایندگی صنایع داشته باشد و کلیه فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع و غیرقانونی است و چشم پوشی از آن خیانت به حقوق مردم است.

به گزارش ایسنا به نقل از محیط زیست استان مرکزی، در این دیدار، رضا میرزائی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز با اشاره به چالش های محیط زیست در استان مرکزی گزارشی از عملکرد اداره کل محیط زیست در برخورد با عوامل شکار وصید غیر مجاز، نظارت و پایش مستمرصنایع در سطح استان، نظارت  بر واحدهای تولیدی از حیث مباحث آلایندگی و سایر شاخص‌های زیست محیطی، آمادگی جهت مبارزه با بیماریهای حیات وحش تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولین مربوطه برای حفاظت هر چه بیشتر و بهتر محیط زیست و مقابله با چالش‌ها و مسائل پیش رو لازم ارائه کرد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام