پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
تاکید محمد حسن آصفری ؛
نسبت به توجه بیش از پیش به مسئله کار و کارگر
نسبت  به توجه بیش از پیش به مسئله کار و کارگر

  نماینده مردم اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر اراک به لزوم تامین امنیت شغلی ، مسکن ، ازدواج و سایر امورات مربوط به کارگران تاکید کرد.

 

وی گفت: خانه کارگر برای تسهیل امور کارگران نباید در انتظار صدور قوانین از مراجع بالا دستی باشد ، بلکه باید با استفاده از ظرفیت ها و امکانات موجود در راستای حل مشکلات کارگران بیش از پیش تلاش کند.

 محمد حسن آصفری  در دیدار با مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی و اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر اراک به لزوم تامین امنیت شغلی ، مسکن ، ازدواج و سایر امورات مربوط به کارگران تاکید کرد.

نماینده مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه بیان کرد: با توجه به تورم موجود و افزایش روزانه هزینه های زندگی به ویژه در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش ، حقوق ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی به هیچ عنوان پاسخگوی هزینه ها نیست و پرداخت حقوق اداره کاری نیازمند بازنگری کارشناسانه است.

وی اظهار داشت:علاوه بر پرداخت حقوق ناچیز به کارگران ،این قشر همواره نسبت به امنیت شغلی نگران هستند که می تواند عواقب اجتماعی بسیاری را به دنبال داشته باشد.

آصفری تصریح کرد:خانه کارگر با در اختیار داشتن انجمن های صنفی باید در زمینه حل مشکلات مسکن و تهیه مایحتاج کارگران پر قدرت تر قدم بردارد.

وی ادامه داد:خصوصی سازی بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی با هدف بالندگی و توسعه صنعت کشور به تصویب رسید ،اما این قانون نه تنها باری از دوش صنعت کشور برنداشت و زمینه بالاندگی واحدهای تولیدی را فراهم نکرد ، بلکه مشکلات بسیاری را برای شرکت های بزرگ و مادر تخصصی از قبیل هپکو، آذرآب واگن_پارس و...ایجاد کرد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام