پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
باید به نیاز 7 میلیون مستأجر در کشور پاسخ دهیم
باید به نیاز 7 میلیون مستأجر در کشور پاسخ دهیم

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح انتزاع بخش مسکن از راه هیچ بار مالی ندارد، گفت: امروز مشکل جدی مردم مسکن است و 7 میلیون مستأجر در کشور داریم که باید به نیاز آنها پاسخ دهیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در موافقت با کلیات طرح انتزاع بخش مسکن از راه و تشکیل وزارت حمل و نقل و وزارت شهرسازی و آمایش سرزمین، با تاکید بر اینکه این طرح هیچ گونه بار مالی ندارد، اظهار داشت: وقتی دو حوزه مختلف مسکن و راه در تمام شهرستان‌ها جدا شود، نیروها و منابع و تجهیزات آنها مشخص است، بنابراین این طرح هیچ گونه بار مالی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز مشکل جدی مردم مسأله مسکن است، به طوری که 7 میلیون نفر در کشورمان مستأجر هستند و بخش عمده حقوق خود را بابت اجاره مسکن می‌پردازند.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: رئیس جمهور محترم نیز اعلام کرده است که باید سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازیم؛ با کدام امکانات می‌خواهیم این میزان واحد مسکونی را احداث کنیم؟ با وزارتخانه‌ای که درگیر مشکلات راه‌ها و شبکه حمل و نقل ریلی و هوایی کشور است، این هدف محقق نمی‌شود.

آصفری تأکید کرد: اگر این تفکیک انجام نشود، هیچ پاسخی برای مستأجران و قشر ضعیف نخواهیم داشت.

وی با اشاره به بررسی طرح جوانی جمعیت در کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: یکی از مواد این طرح تامین مسکن برای زوج‌های جوان است؛ از زوج‌های جوان که بگذریم خیلی‌ها هستند که چندین سال است که ازدواج کرده‌اند اما یک خانه 50 متری هم ندارند و ما باید به نیاز این اقشار پاسخگو باشیم.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در پایان مجددا تاکید کرد: این طرح یک ریال هم بار مالی ندارد و باید توجه کنیم که مسأله مسکن برای مردم آرزو شده و ما باید به فکر پاسخ به این نیاز جامعه باشیم.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام