پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های برق به قوه قضاییه ارسال شود
گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های برق به قوه قضاییه ارسال شود

نماینده مردم اراک،کمیجان و خنداب  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با قطعی برق قیمت سیمان افزایش یافته گفت:باید گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های اخیر به قوه قضاییه ارسال شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز -یکشنبه - در تذکری شفاهی خود با اشاره به قطعی برق در کشور گفت:  مشکل آب و برق نیازمند پاسخگویی مسوولان کشور است.۸۳ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه های در کشور نصب شده ، باید ریشه یابی شود که مشکل اصلی آب و برق کجاست؟ آیا واقعا مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی برنامگی است؟

نماینده مردم اراک بیان داشت: ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور نیز بالغ بر ۴۰۰ مگاوات است. این در حالی است که حداکثر نیاز کشور در اوج مصرف ۵۸ هزار مگاوات است، در حالی که ظرفیت نیروگاه های نصب شده در کشور ۸۳ هزار مگاوات است.

آصفریتصریح کرد: میانگین قدرت عملی نیروگاه ها ۶۸ هزار مگاوات است و در این شرایط فقط ۱۴ هزار مگاوات کمبود احساس می شود. این چه وضعیتی است که برای آبادی یک طرف، طرف دیگر را خراب می کنید؟

وی افزود: از روزی که قطعی برق در کشور شایع شد، قیمت سیمان از کیسه ای ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزارتومان  افزایش یافت و قیمت فولاد نیز به چند برابر افزایش پیدا کرد، چرا دولت و دستگاه  قضایی نباید به این موضوع ورود کنند؟

وی تصریح کرد: آیا ظرفیت کارخانه های سیمان یا فولاد برای ذخیره سازی تولیدات خود فاقد هرگونه انبار بوده اند که یک شبه قیمتشان به این میزان افزایش می یابد. خروجی جلسه امروز در صحن چه چیزی خواهد بود؟ باید اقدام ماده ۲۳۴ صورت گیرد و گزارش این مهم به قوه قضاییه ارسال شود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام