پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های اخیر به قوه قضاییه ارسال شود
گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های اخیر به قوه قضاییه ارسال شود

نماینده اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پاسخگویی مسوولان برای حل مشکل آب و برق گفت که باید گزارش کمیسیون انرژی درباره خاموشی های اخیر به قوه قضاییه ارسال شود.

به گزارش ایسنا، محمدحسن آصفری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) و بعد از قرائت گزارش کمیسیون انرژی درمورد خاموشی های اخیر در تذکری شفاهی اظهار کرد: مشکلات کشور با گزارشاتی این چنینی و عدم پاسخگویی مسوولان دولتی حل نمی شود، مشکل آب و برق نیازمند پاسخگویی مسئولان کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت ۸۳ هزار مگاوات نیروگاه های نصب شده در کشور، بر لزوم ریشه یابی درباره مشکل اصلی آب و برق تاکید کرد و ادامه داد: آیا واقعا مشکل ما کمبود آب و برق است یا مشکل اصلی در بی برنامگی است؟

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر در کشور بالغ بر ۴۰۰ مگاوات بوده و حداکثر نیاز کشور در اوج مصرف ۵۸ هزار مگاوات است، نیروگاه های نصب شده در کشور نیز ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت دارند. میانگین قدرت عملی نیروگاه ها ۶۸ هزار مگاوات است و در این شرایط فقط ۱۴ هزار مگاوات کمبود احساس می شود. این چه وضعیتی است که برای آبادی یک طرف، طرف دیگر را خراب می کنید؟

آصفری ادامه داد: از روزی که قطعی برق در کشور شایع شد، قیمت سیمان از کیسه ای ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و قیمت فولاد نیز چند برابر شد، چرا دولت و دستگاه  قضایی نباید به این موضوع ورود کنند؟ آیا ظرفیت کارخانه های سیمان یا فولاد برای ذخیره سازی تولیدات خود فاقد هرگونه انبار بوده اند که یک شبه قیمتشان به این میزان افزایش پیدا می کند؟

وی در پایان تاکید کرد که باید ماده ۲۳۴ در گزارش کمیسیون انرژی اعمال شده و به قوه قضائیه ارسال شود.

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام