پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری
دادوستد مرزی تقویت شود/معاونت اقتصادی وزارت خارجه فعال‌تر عمل کند
دادوستد مرزی تقویت شود/معاونت اقتصادی وزارت خارجه فعال‌تر عمل کند

نماینده مردم اراک ،کمیجان   وخنداب در مجلس شورای اسلامی  گفت: ۱۵ استان کشور به نوعی با کشورهای همسایه ارتباط دارند که باید داد و ستدهای مرزی با آنان تقویت شود چرا که می‌تواند به اقتصاد کشورمان کمک شایانی کند.

به گزارش روابط عمومی دفترمحمدحسن آصفری، به نقل از خبرگزاری مهر،نماینده مردم شریف اراک ،کمیجان و خنداب با تاکید بر ضرورت تقویت دیپلماسی اقتصادی در گفتگو با خبرنگارمهر اظهار داشت: دیپلماسی اقتصادی یکی از ظرفیت‌های بزرگ دنیا است اما متاسفانه دولت طی سال‌های اخیر به این مسئله مهم توجه نداشته است.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت روابط ایران با کشورهای منطقه و همسایه، گفت: ۱۵ استان کشور به نوعی با کشورهای همسایه ارتباط دارند که باید داد و ستدهای مرزی با آنان تقویت شود چرا که می‌تواند به اقتصاد کشورمان کمک شایانی کند.

آصفری با تاکید بر اینکه باید از دیپلماسی پارلمانی هم برای تقویت ارتباطات تجاری کشور به خوبی بهره برد، گفت: استفاده از دیپلماسی پارلمانی نیز یکی از راهکارهای موثری است که سطح روابط ما با کشورهای همسایه به ویژه در عرصه اقتصادی را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از راهکارهای تقویت دیپلماسی اقتصادی، ارتباط با کشورهایی است که از سوی آمریکا تحریم شده‌اند، تصریح کرد: علاوه بر ایران، چند کشور دیگر هم  مورد تحریم‌های ظالمانه آمریکا واقع شده‌اند که می‌توانیم روابط تجاری و اقتصادی خود با آنان را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه سفارتخانه‌ها و معاونت اقتصادی وزارت خارجه باید فعال‌تر عمل کنند، اظهار داشت: معاونت اقتصادی وزارت خارجه باید به سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران در کشورهای خارجی سروسامان دهد و در صورتی که میزهای اقتصادی سفارتخانه‌های کشورمان فعال شوند، می‌توانند تاثیرات مثبتی بر اقتصاد کشورمان بگذارند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام