پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
نهاده‌های وارداتی آلوده به سم آفلاتوکسین باید معدوم یا مرجوع شوند
نهاده‌های وارداتی آلوده به سم آفلاتوکسین باید معدوم یا مرجوع شوند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ضمن انتقاد از تصمیم سازمان ملی استاندارد برای تغییر استاندارد میزان آلودگی به آفلاتوکسین، گفت:نهاده‌های وارداتی آلوده به سم آفلاتوکسین باید معدوم و یا مرجوع شوند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دپو نهاده‌های دامی آلوده در بنادر کشور و اقدامات سازمان ملی استاندارد برای توزیع آنها، گفت : طی سال‌های 97 و 98 حدود 152 هزار تن نهاده دامی آلوده به سم آفلاتوکسین وارد کشور شده است و کماکان در انبارها نگهداری می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه متاسفانه سازمان ملی استاندارد اصرار دارد که نهاده آلوده وارد شده در سال های 98 و 97 را مجددا آزمایش کند، عنوان کرد: سازمان استاندارد مدعی شده که در گذشته استاندارد میزان آلودگی به سم آفلاتوکسین 5ppi بوده که اکنون به 20ppi افزایش داده شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چه اتفاقی رخ داده است که پس از گذشته سه سال قصد دارند اعلام کنند 152 هزار تن نهاده آلوده دیگر آلودگی به سم آفلاتوکسین ندارد، عنوان کرد: اگر نهاده ‎های آلوده وارد کشور شود و در چرخه مصرف دام و طیور قرار بگیرد شیر و گوشت تولیدی سرطان زا است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی با دارا بودن اطلاعات دقیق از انبار نگهداری نهاده‌های آلوده از توزیع آنها جلوگیری می‌کند و با جدیت در مقابل این موضوع می‌ایستد، تصریح کرد: نهاده‌های وارداتی آلوده به سم آفلاتوکسین باید معدوم و یا مرجوع شوند، هر اقدامی غیر از این دو راه که مورد تایید مسئولین سازمان غذا و دارو نباشد قابل برخورد و پیگیری است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد با صدور بیانیه نمی‌تواند اقدام خود را توجیه کند، گفت: نهاده‌های دامی آلوده توسط سازمان پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی وارد کشور شده، نمی‌توانند پس از سه سال و انجام بیش از 70مورد آزمایش اعلام کنند که استاندارد میزان آلودگی نهاده‌ها به سم آفلاتوکسین تغییر کرده است./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام