پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری؛
جهت بررسی مشکلات از روستاهای شهرستان خنداب بازدید کرد
جهت بررسی مشکلات از روستاهای شهرستان خنداب بازدید کرد

  در جریان بازدید  نماینده مردم شریف اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی بهمراه فرماندار و بخشدار خنداب و سایر مسئولین شهرستان از روستاهای گازران ، استوه ، آقداش ، قلعه عباس آباد و طورگیر ، درخواست هایی از طرف مردم شریف این مناطق ارائه شد که در ادامه تصمیمات و مصوباتی جهت رفع مسائل و مشکلات عمومی اتخاذ گردید .

از جمله مسائل و مشکلات مطرح شده که نسبت به پیگیری آنها مصوباتی اتخاذ گردید می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 روستای گازران:
الف- تقاضای جذب نیروی کار از روستای گازران در مجموعه آب سنگین خنداب
ب- تقاضای تخصیص عوارض مالی مجموعه آب سنگین خنداب به ساکنین این روستا
ج- وجود حریم امنیتی ۵کیلومتر و حریم خاص حفاظتی ۱۱۰۰ متر که باعث عدم ساخت و ساز و توسعه روستای گازران شده است
د- اصلاح نظام ارجاع با توجه به اینکه فرآیند بهداشتی در روستای گازران نیاز به مراجعه بیماران به روستای استوه و سپس ارجاع به شهرستان خنداب دارد.

ضمنا در بازدید میدانی محمد حسن آصفری از روستای گازران، اقدامات انجام گرفته از جمله آسفالت ۹۵درصد از معابر این روستا ، احداث زمین چمن مصنوعی، پیشرفت فیزیکی ساختمان اداری دهیاری با زیربنای ۴۰۰ متر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

روستای استوه :
الف- درخواست تعریض پل ورودی روستا که در سفر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز مطرح شده بود و در حال پیگیری می باشد
ب- تسطیح و آسفالت محور غربی قره چای و همچنین محور استوه تا حصار به طول ۷ کیلومتر که مقرر شد در کمیته برنامه ریزی فرمانداری شهرستان خنداب نسبت به تخصیص اعتبار این طرح اقدام شود
ج- همچنین با توجه به مشکلات موجود در این منطقه، ساکنین خواستار احداث یک پاسگاه انتظامی بودند که مقرر شد در جلسه دکتر آصفری با فرمانده انتظامی کل کشور این مشکل مرتفع شود.

 روستای طورگیر :
الف- درخواست احداث سالن ورزشی در این روستا
ب- عدم خرید تضمینی محصولات کشاورزی به واسطه وجود دلالان که مقرر شد با جذب سرمایه گذار ۲۰درصد سرمایه در اختیار فروشندگان محصولات کشاورزی قرار گرفته و ۸۰ درصد باقی مانده به شکل تسهیلات در اختیار آنان قرار گیرد تا نسبت به ذخیره سازی محصولات اقدام شود که و دست دلالان در این فرآیند کوتاه شود
ج- مقرر شد با حضور مدیر کل منابع طبیعی استان مرکزی مشکلات طرح تداخل زمین های طرح هادی روستا پیگیری و مرتفع شود
د- در ادامه با مطرح شدن مشکل آب شرب آشامیدنی روستا مقرر شد با در اختیار گذاشتن کلر رایگان توسط آبفای استان، شخصی از جانب دهیاری روستا برای استفاده از کلر در بحث بهداشتی و آب آشامیدنی معرفی شود.

 روستای آقداش :
الف_ با توجه به لایروبی سالهای گذشته قنات این روستا، ساکنین نسبت به تکمیل لایروبی تا ابتدای چشمه تاکید داشتند که ضمن بررسی این مهم مقرر شد با تخصیص بودجه نسبت به باقی مانده عملیات لایروبی قنات اقدامات لازم صورت پذیرد.
ب- مقرر گردید با تخصیص اعتبار نسبت به تکمیل طرح اورژانس اقدام شود
ج- به دلیل درخواست مردم شریف این روستا جهت تعلل در نوسازی دبستان ۶ کلاسه، مقرر گردید اداره کل نوسازی مدارس نسبت به تسریع در تکمیل این پروژه اقدامات لازم را انجام دهد
د- درخواست عاملیت توزیع کود و محصولات کشاورزی با توجه به جمعیت بالای روستا و نشست با مدیر کل منابع طبیعی استان در خصوص پیگیری تداخل زمین های منابع طبیعی با کشاورزان و طرح هادی از دیگر موارد پیگیری شده در بازدید از این روستا بود.

 روستای قلعه عباس آباد :
الف- مقرر گردید در شورای برنامه ریزی در خصوص ترمیم قنات روستا بودجه لازم اختصاص داده شود
ب- مقرر گردید در خصوص جا به جایی ۱۶ تیر چراغ برق با مشارکت شرکت توزیع برق و همکاری دهیاری این جابه جایی صورت پذیرد
ج- مقرر گردید نسبت به تغییر لوله پمپاژ آب شرب روستا که از منازل مسکونی تعدادی از ساکنین روستا عبور می کند اقدام شود
د- همچنین مقرر گردید نسبت به ارتقای بودجه تخصیصی روستای قلعه عباس آباد از محل اعتبارات دهیاری ها اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

ضمنا در این بازدیدها، مردم شریف این مناطق به صورت چهره به چهره با نماینده خود در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند که جهت رفع مسائل و مشکلات این عزیزان تصمیماتی اتخاذ گردید.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام