پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
روحیه جهادی ویژگی دولت آینده خواهد بود/ انتخاب کابینه حق رئیس جمهور است نه جناح‌های سیاسی
روحیه جهادی ویژگی دولت آینده خواهد بود/ انتخاب کابینه حق رئیس جمهور است نه جناح‌های سیاسی

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جریان های سیاسی، احزاب و گروه ها اجازه دهند که رئیس جمهور منتخب، خودش برای ترکیب کابینه تصمیم گیری کند گفت: انتخاب اعضای کابینه حق رئیس جمهور است چنانچه پاسخ دادن نسبت به عملکرد دولت نیز از وظایف رئیس جمهور است.

«محمدحسن آصفری»، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه مشکلات امروز کشور به دلیل ناکارآمدی دولت و تیم همراه رئیس جمهور است گفت: ناکارآمدی دولت باعث شد که تاثیر تحریم ها بر کشور و معیشت مردم مضاعف شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش فشار اقتصادی بر مردم و ناکارآمدی های تعمدی بهانه ای بود برای اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مذاکره با هر شرایطی را بپذیرد ادامه داد: دولت در طول این سالها تمام تلاش خود را به کار بست تا با هر شرایطی توافق صورت گیرد اگرچه توافقی به نام برجام امضا شد اما طرف های مدعی مذاکره به آن پایبند نماندند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اگر دولت به جای امید بستن به برجام و توافق با آمریکا و اروپا از توان داخلی استفاده می کرد شاهد وضعیت امروز کشور نبودیم تصریح کرد: امروز تمام کشور با مشکل گرانی، تورم، بی کاری و عدم امکان تهیه کالاهای اساسی مواجه شده است ضمن اینکه روابط تجاری و اقتصادی ما حتی با کشورهای همسایه به بدترین شرایط خود رسیده است.

آصفری با بیان اینکه آقای رئیسی در چیدمان کابینه، اتکا به روحیه جهادی و بهره گیری از توانمندی داخلی را ملاک معرفی اعضای دولت قرار دهد تصریح کرد: کابینه آینده باید اعتقاد به توان داخلی داشته باشد و با روحیه جهادی و انقلابی و کارآمدی به دنبال خروج کشور از شرایط کنونی باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت آینده باید در عرصه میدان توانمندی خود را به نمایش بگذارد نه از پشت درهای بسته ادامه داد: مردم امیدوارند که با اقدامات مدبرانه مشکلات اقتصادی و معیشتی حل شود.

نماینده مردم اراک در مجلس با اشاره به اینکه دولت آینده در بخش های مختلف باید برای کشور و مردم امید آفرینی کند تصریح کرد: امروز عملا دستگاه های دولتی تعطیل یا نیمه تعطیل هستند، کارمندان فقط به ادارات رفت و آمد می کنند حقوق و اضافه کارشان را می گیرند اما حضورشان خروجی برای حل مشکلات مردم در حوزه های مختلف نداشته است این شرایطی است که دولت آینده باید آن را اصلاح کند.

آصفری با اشاره به اینکه نباید نگاه سهم خواهانه و جناحی تاثیری در معرفی اعضای کابینه داشته باشد عنوان کرد: آقای رئیسی باید از این نگاه های سهم خواهانه که برخی جریانات سیاسی به دنبال آن هستند دوری کند زیرا مجلس نسبت به این مسئله از رئیس جمهور سوال خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه جریان های سیاسی و احزاب و گروه ها اجازه دهند که رئیس جمهور منتخب خودش برای ترکیب کابینه تصمیم گیری کند خاطرنشان کرد: انتخاب اعضای کابینه حق رئیس جمهور است نه جناح های سیاسی چنانچه پاسخ دادن نسبت به عملکرد دولت نیز از وظایف رئیس جمهور است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام