پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
نماینده مردم اراک در مجلس:
دولتی‌ها باید تا حد ممکن از پیمانکاران داخلی استفاده کنند
دولتی‌ها باید تا حد ممکن از پیمانکاران داخلی استفاده کنند

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس با بیان اینکه دولتی‌ها باید تا حد ممکن از پیمانکاران داخلی استفاده کنند گفت: اولویت دولت باید تکمیل پروژه‌های نیمه تمام باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدحسن آصفری عصر امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به راه آهن اراک به قم اظهار داشت: در حال حاضر از طریق راه آهن اراک سفر از اراک تا قم بالغ بر 4 ساعت طول می کشد ولی از تهران تا قم 45 دقیقه زمان می برد که بر این اساس نیاز است در اسرع وقت راه آهن اراک_قم دوخطه شود.

وی با اشاره به انتخاب پیمانکار افزود: انتظار می‌رود تا حد امکان دستگاه‌ها از پیمانکاران داخلی استفاده کنند زیرا در استان به اندازه کافی پیمانکار توانمند و با ظرفیت وجود دارد و دیگر نیازی مبنی بر استفاده از پیمانکاران خارج از استان احساس نمی شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در زمینه بودجه اگر استان مرکزی به سهمی که در قانون به مبلغ 927 میلیارد تومان برای آن درنظر گرفته شده، بسنده کند اتفاقات خوبی در این استان رقم نمی‌‌خورد و مدیری در مجموعه کاری خود موفق است که پروژه‌های بیشتری را اجرا و سهم بیشتری از اعتبارات را جذب کند.

آصفری بیان کرد: در بودجه ردیف های خوبی نظیر اعتبارات پروژه های مشترک دیده شده که می طلبد مدیران مربوطه سهم خوبی را برای استان جذب و با جدیت به این عرصه ورود پیدا کنند و بی شک این مدیران تشویق می شوند.

وی ادامه داد: در استان مرکزی باید تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت و در دستورکار قرار بگیرد چرا که بعضی از این طرح‌ها در حال ثبت تاریخی یا تبدیل شدن به آثار باستانی هستند.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح های مسیر وفس آقچه قلعه، پل سنجان با حجم تردد روزانه بیش از 50 هزار خودرو، بیمارستان 500 تخت‌خوابی اراک، راه‌آهن دو خطه اراک - قم، مسیر درمن دائن از مسیر خار پهلو و چندین سالن ورزشی روستایی از جمله طرح های نیمه تمام مهم در استان مرکزی است که هر چه زود باید تکمیل شود.

آصفری افزود: در زمینه محرومیت‌زدایی اعتبارات مناسبی پیش بینی شده که در این راستا نیاز است تلاش ویژه‌ای صورت بگیرد و از این محل مشکل آب 46 روستای شمال اراک، کمیجان و خنداب برطرف می شود که کار مطالعاتی فاضلاب کمیجان - میلاجرد پایان یافته و برای اجرا نیاز است اعتبار لازم تامین شود و همچنین تامین اعتبار لازم جهت آنتن دهی برخی از روستاهای باقی مانده، لایروبی قنوات و مطالعه فاضلاب خنداب از جمله طرح های ضروری و دارای اولویت است که باید مورد توجه قرار بگیرند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از سوی دشمنان تلاش های زیادی صورت گرفت تا مردم در پای صندوق های رای حضور پیدا نکنند ولی ملت ایران بار دیگر با درنظر گرفتن معضلات معیشتی و اقتصادی موجود حضور خوبی داشتند و امیدواریم با کمک نظام، دولت بتواند دغدغه های مردم را رفع کند.

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام