پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ساخت بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی اراک هرچه زودتر تعیین تکلیف شود
ساخت بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی اراک هرچه زودتر تعیین تکلیف شود

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌آهن ۲ خطه اراک - قم، بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی اراک و... از جمله مهم‌ترین طرح‌های نیمه تمام در استان است که باید هرچه زودتر به اتمام برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمدحسن آصفری ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به اینکه سفر از اراک به قم به وسیله قطار ۴ ساعت طول می‌کشد در حالی که از تهران تا قم ۴۵ دقیقه زمان می‌برد نیاز است خط ریلی اراک قم نیز دوخطه شود.

وی با اشاره به وضعیت پیمانکاران در استان افزود: دستگاه‌ها باید تا حد امکان در خصوص انتخاب پیمانکار بررسی‌های لازم را داشته باشند و از پیمانکاران بومی استان بهره ببرند چرا که این ظرفیت در استان وجود دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس بیان داشت: استان مرکزی در بحث جذب بودجه آن طور که باید موفق نبوده و اگر فقط به سهم ۹۲۷ میلیارد تومانی بودجه تکیه کند اتفاقات خوبی پیش روی استان نیست، مدیران استان باید تلاش خود را برای جذب اعتبارات چندین برابر کنند.

آصفری بر لزوم تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در استان تاکید کرد و افزود: طولانی شدن طرح‌ها موجب حیف و میل بیت‌المال می‌شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس از اتمام کار مطالعاتی فاضلاب کمیجان - میلاجرد خبر داد و گفت: اجرایی شدن این طرح نیازمند تامین اعتبار است.

رشد دو برابری اعتبارات تملک دارایی در سال جاری

 استاندار مرکزی نیز از رشد دو برابری اعتبارات تملک دارایی در سال جاری به نسبت سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: اعتبارات استان در سال جاری به ۹۲۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

سید علی آقازاده افزود: میزان بودجه تملک دارایی استان سه درصد از کشور پایین‌تر است، این در حالی است که این بودجه در کشور امسال نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰، دو ردیف بودجه‌ای برای تکمیل راه‌های روستایی با اعتبار ۵۳۶ میلیارد تومان  و آب روستایی و عشایری با اعتبار ۱۲۴ میلیارد تومان برای استان مرکزی پیش‌بینی شده که لازم است نشست‌های شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان هر دو هفته یک‌بار برگزار شود  تا موافقت نامه‌های اعتبارات ابلاغی نیز مبادله شود.

افزایش حقوق سربازان

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: رقم بودجه عمومی ۱۴۰۰ دولت از ۸۴۰ هزار میلیارد تومان به یک هزار و ۲۷۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

علی اکبر کریمی افزود: در بودجه ۱۴۰۰ میزان اعتبار شرکت‌های دولتی رشد چندانی نداشته است و رشد پیش‌بینی شده مربوط به بودجه عمومی دولت است.

به گفته وی در راستای حمایت از تولید و اشتغال  در سال جاری ۳۲هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است، همچنین ۱۹ هزار میلیارد تومان برای رفع محرومیت‌زدای ردیف بودجه‌ای جدیدی تعریف شده است.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس همچنین از افزایش حقوق سربازان به میزان یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان خبر داد.

رشد 103 درصدی بودجه عمرانی استان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز از رشد 103 درصدی بودجه عمرانی استان خبر داد و گفت: بودجه عمرانی استان در سال جاری ۹۲۷ میلیارد تومان راست.

 رقیه یادگاری افزود: بودجه هزینه‌ای استان مرکزی نیز با رشد 56 درصدی به  ۴۵۲ میلیارد تومان رسیده است.

به گفته وی سهم استان مرکزی از اعتبارات هزینه‌ای کشور 2.12 درصد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی از اختصاص۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای مناطق محروم از محل سه درصد نفت و گاز خبر داد و بیان کرد: سهم اعتبارات جرایم استان 8میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است که نسبت به مدت مشابه قبل، 2.3 درصد افزایش یافته است.

وی گفت: ۱۳ طرح ملی استان مرکزی ردیف استانی گرفته که اعتبار این طرح‌ها در سال جاری ۷۷ میلیارد تومان است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام