پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری انتقاد کرد:
رفتار ضد حقوق بشری کانادا در ممانعت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور
رفتار ضد حقوق بشری کانادا در ممانعت از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس معتقد است دبیرکل سازمان ملل باید به دولت کانادا متذکر شود که این کشور مانع برگزاری انتخابات ایران نشود همچنین وزارت امور خارجه باید پیگیر ایجاد دفتر حافظ منافع باشد.

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم همکاری کانادا برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، گفت: برگزاری انتخابات در کشورها جزء توافقات و پروتکل های بین المللی و از حقوق اتباع بوده و کشورها ملزم هستند در زمان برگزاری انتخابات در کشور دیگر، زمینه های حضور در پای صندوق های رأی را فراهم کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ دولتی نباید به خود این اجازه را دهد که بخشی از مردم را از حقوق شهروندی و قانونی آنها محروم کند، اظهار داشت: اقدام دولت کانادا در حالی که ادعای لیبرالی و آزادیخواهی آن گوش فلک را کر کرده و مدعی حقوق بشر و حقوق شهروندی است نباید به خود اجازه دهد شهروندان ایرانی ساکن کانادا را از حضور در پای صندوق رأی منع کند.

وی افزود: بالاخره انتخابات آزاد در ایران برگزار می شود و مشارکت نیز بسیار خوب خواهد بود؛ در حالی که کانادایی ها هرگز نتوانسته اند چنین مشارکتی در انتخابات های خود داشته باشند و همین موضوع نیز یکی از دلایلی است که باعث می شود رفتار خلاف عرف و حقوق بین الملل از خود نشان دهند.

آصفری در ادامه با بیان اینکه دبیرکل سازمان ملل باید به دولت کانادا متذکر شود، که این دولت مانع برگزاری انتخابات ایران در این کشور نشود، عنوان کرد: ارتباط و علاقمندی ملت ایران با ملت کانادا سر جای خود است اما رفتار دولت کانادا مسبوق به سابقه بوده و در سنوات گذشته نیز باعث تعطیلی سفارت ایران شده اند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اقامت 400 هزار نفر ایرانی در کانادا که بخشی از آنها دانشجو هستند، خاطرنشان کرد: دولت کانادا اجازه نمی دهد ایران در این کشور دفتر حافظ منافع داشته باشد، لذا وزارت امور خارجه باید این موضوع را در مجامع بین المللی متذکر شده و پیگیری کند.

به گزارش خانه ملت، سخنگوی ستاد انتخابات کشور با انتقاد از اقدام خلاف عرف بین المللی دولت کانادا در عدم موافقت با برگزاری انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در کانادا برای ایرانیان مقیم این کشور، گفت: با پیگیری های وزارت امور خارجه، یکی از شهرهای مرزی آمریکا نزدیک به مرز کانادا به عنوان مکان برگزاری انتخابات برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا در نظر گرفته شده است./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام