پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
بحران کمبود آب در استان مرکزی جدی است
بحران کمبود آب در استان مرکزی جدی است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مشکل کم آبی در کشور بالاخص در استان مرکزی جدی است به همین خاطر در حوزه آب در آینده با بحران جدی مواجه خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسن آصفری ظهر سه شنبه در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی بر روی گسل نیمه فعال زلزله قرار دارد اظهار کرد: خطر زلزله هر لحظه امکان دارد در استان به وقوع بپیوندد در حالی که طبق گزارش‌های دریافت شده حدود یک ماه است سوله‌های هلال احمر استان خالی شده و با توجه به اینکه حادثه خبر نمی‌کند باید از هم اکنون پیگیری‌های لازم برای تأمین اقلام مورد نیاز باشیم تا شاهد بروز مشکلات در صورت بروز بحران نشویم.

وی ادامه داد: مشکل کم آبی در کشور بالاخص در استان مرکزی جدی است به همین خاطر در حوزه آب نیز در آینده با بحران جدی مواجه خواهیم بود و همین امر مشکلات زیادی را در حوزه کشاورزی و دامداری ایجاد خواهد کرد هر چند استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی در حوزه دامداری و کشاورزی دارد و مشکلات مربوط به حوزه آب قطعاً مشکلات جدی را در این بخش ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۶ درصد اعتبارات بودجه عمومی کشور متعلق به سازمان مدیریت بحران است در نتیجه انتظار می‌رود سازمان مدیریت بحران کشور توجه ویژه ای به استان مرکزی داشته باشد.

آصفری در پایان بیان کرد: واگذاری رودخانه‌های داخل شهر به آب منطقه‌ای اقدامی نادرست است چراکه آب منطقه‌ای بودجه کافی به منظور بازسازی این رودخانه‌ها را ندارد و شهرداری نیز این اقدام را در حیطه وظایف خود نمی‌داند، از طرفی نامناسب بودن وضعیت این رودخانه‌ها آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام