پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
سوله های هلال احمر استان مرکزی خالی است
سوله های هلال احمر استان مرکزی خالی است

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار دریافت شده در حدود یک ماه پیش، سوله های هلال احمر استان خالی شده و با توجه به اینکه حادثه خبر نمی کند باید از هم اکنون پیگیری های لازم برای تامین اقلام مورد نیاز صورت گیرد تا شاهد بروز مشکلات در صورت بروز بحران نباشیم.

محمدحسن آصفری روز سه شنبه ۱۱ خرداد در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران استان مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی بر روی گسل نیمه فعال زلزله قرار دارد و در صورت فعال شدن گسل مشکلات جدی رخ خواهد داد، همچنین در حوزه آب نیز در آینده با بحران جدی مواجه خواهیم بود و همین امر مشکلات زیادی را در حوزه کشاورزی و دامداری ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: استان مرکزی ظرفیت های خوبی در حوزه دامداری و کشاورزی دارد و مشکلات مربوط به حوزه آب قطعا مشکلات جدی را در این بخش ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واگذاری رودخانه های داخل شهر به آب منطقه ای  اقدامی نادرست است چراکه آب منطقه ای بودجه کافی به منظور بازسازی این رودخانه ها را ندارد و شهرداری نیز این اقدام را در حیطه وظایف خود نمی داند، از طرفی نامناسب بودن وضعیت این رودخانه ها آسیب هایی را به همراه خواهد داشت.

آصفری ادامه داد: با توجه به اینکه ۶ درصد اعتبارات بودجه عمومی کشور متعلق به سازمان مدیریت بحران است در نتیجه انتظار می رود سازمان مدیریت بحران کشور توجه ویژه ای به استان مرکزی داشته باشد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام