پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
آمریکا برای فروش تسلیحات بیشتر به دنبال ایجاد جنگ در منطقه است
آمریکا برای فروش تسلیحات بیشتر به دنبال ایجاد جنگ در منطقه است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آمریکایی ها برای فروش تسلیحات نظامی و نجات کارخانه های اسلحه سازی به دنبال ایجاد جنگی در منطقه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محمدحسن آصفری با اشاره به افزایش بودجه نظامی آمریکا در دولت بایدن و گمانه زنی ها برای جنگ بین آمریکا و چین گفت:  در دنیای امروز دیگر جنگ نظامی معنا ندارد، از این رو احتمال وقوع جنگ نظامی بین آمریکا و چین را منتفی می دانم، امروز جنگ اقتصادی بین کشورها معنا پیدا کرده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس اظهار داشت: چین در منطقه و بسیاری از کشورها مبالغ هنگفتی را سرمایه گذاری کرده است، با این کار به آمریکایی ها طعنه می زند و آنها را به جنگ اقتصادی فرا می خواند، چرا این ارزش اقتصادی چین در حال سبقت گرفتن از ایالات متحده است.

وی بیان داشت: در دوران ریاست جمهوری ترامپ به واسطه عملکرد نادرست در روابط اقتصادی با کشورها از جمله چین، کاهش یافت و مشکلاتی برای کاخ سفید ایجاد کرد، دولت بایدن در تلاش است خسارت ها را کاهش دهد و در مبارزه اقتصادی بتواند جایگاه خود را بدست بیاورد از این رو بعید می دانم که به دنبال جنگی در منطقه باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه افزایش بودجه نظامی آمریکا اتفاق تازه ای نیست و مسبوق به سابقه است، گفت: آمریکایی ها با افزایش اعتبارات نظامی می خواهد امنیت کشورهای دیگر را تهدید کنند و در سایه این تهدیدات نظامی به اهداف اقتصادی خود دست پیدا کنند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: آمریکایی ها بیش از اینکه خود وارد جنگ با کشوری شوند، برای فروش تسلیحات نظامی و نجات کارخانه های اسلحه سازی به دنبال ایجاد جنگی در منطقه هستند، مردم و رسانه های ایالات متحده پذیرای جنگ بین آمریکا با سایر کشورها نیستند  از این رو جنگ نظامی بین آمریکا و سایر کشورها شکل نمی گیرد بلکه این جنگ اقتصادی است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام