پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
دولت شب انتخابات قیمت کالاها را 35 درصد افزایش داده/ درخواست تحقیق و تفحص‌ها چه شد؟
دولت شب انتخابات قیمت کالاها را 35 درصد افزایش داده/ درخواست تحقیق و تفحص‌ها چه شد؟

نماینده اراک در مجلس گفت: در کجای دنیا سراغ دارید که شب انتخابات قیمت کالاهای اساسی 30 تا 35 درصد افزایش یابد و انتظار مشارکت وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدحسن آصفری نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه، 10 خرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با اشاره به لایحه رتبه بندی معلمان اظهار داشت: ایرادات زیادی به این لایحه وارد است زیرا برخی مواد آن با اصل 3 قانون اساسی مغایر بوده و موجب تبعیض می‌شود.

وی افزود: چرا از دولت نمی‌خواهیم که لایحه‌ای درباره رفع مشکلات بازار سرمایه و بورس ارائه دهد؛ امروز مشکلات و اعتراضات بسیاری در این باره وجود دارد چرا که مردم همه سرمایه خود را در این بازار سرمایه گذاری کردند در حالی که تکلیف بورس معلوم نیست.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید لوایحی به مجلس ارائه دهد که مشکل گرانی و معیشت مردم را حل کند؛ در کجای دنیا سراغ دارید که شب انتخابات قیمت کالاهای اساسی 30 تا 35 درصد افزایش یابد و انتظار مشارکت  وجود داشته باشد.

وی گفت: قطعا مردم در انتخابات مشارکت می‌کنند و گلایه مندی آنها از ناکارآمدی دولت است اما این پرسش وجود دارد که مجلس چه زمانی به دولت اجازه داد که قیمت روغن و سایر کالاهای اساسی را افزایش دهد؛ چرا مردم باید برای خرید مرغ در صف، انتظار بکشند.

آصفری خاطرنشان کرد: اگر درخواست استیضاح رئیس جمهور 9 ماه پیش اجرایی و عملیاتی شده بود در حال حاضر با مشکل بورس و گرانی کالاهای اساسی روبه رو نبودیم.

وی تصریح کرد: چندین طرح تحقیق و تفحص درباره موضوعات مختلف در دستور کار قرار دارد اما به آن رسیدگی نمی‌شود، چه دلیلی پشت این عملکرد است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام