پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
مجلس به موضوع دستمزد کارگران ورود کند/ بهارستان یازدهم بی‌تفاوت نخواهد بود
مجلس به موضوع دستمزد کارگران ورود کند/ بهارستان یازدهم بی‌تفاوت نخواهد بود

منتخب مردم اراک در مجلس یازدهم گفت: مجلس باید به موضوع دستمزد کارگران در سال ۹۹ ورود کند و مطمئناً مجلس یازدهم بی‌تفاوت از این مورد نخواهد گذشت.

به گزارش روابط عمومی دفتر محمدحسن آصفری ،به نقل از خبرگزاری آنا منتخب مردم اراک،کمیجان و خنداب در گفتگو با خبرنگار این رسانه   با اشاره به مشکلات موجود در جامعه کارگری و میزان افزایش حقوق دولت برای این قشر از جامعه اظهار کرد: اینکه دولت حقوق کارگران را زیر ۲ میلیون تومان در نظر گرفته، از هیچ پشتوانه منطقی تبعیت نمی‌کند.

وی افزود: وقتی دولت خودش اعلام می‌کند دریافت‌کنندگان زیر سه میلیون تومان حقوق زیر خط فقر قرار دارند، چگونه حقوق و دستمزد کارگر را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد، این با هیچ منطقی قابل‌جمع نیست.

منتخب مردم اراک در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بخشی از کارگران علاوه بر هزینه‌های معیشتی سنگین، بیمه و ایاب و ذهاب خود را هم تقبل کرده‌اند، تصریح کرد: با یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان یک خانواده دو نفره هم نمی‌تواند زندگی معمولی داشته باشد، چه برسد به خانوارهای کارگری که چندین سر عائله را سرپرستی می‌کنند و گاهی دانشجو و جوان دم بخت دارند.

آصفری با تأکید بر اینکه اقدامی که دولت و کمیسیون کار انجام داد، عادلانه نیست، خاطرنشان کرد: دولت باید یارانه‌هایی را در اختیار کارگران بگذارد که بتوانند معیشت و هزینه‌های اجاره خانه را بپردازند. بیش از ۷۰ درصد از جامعه کارگری در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند و به‌سختی قادر به تأمین سفره خانوار خود هستند.

وی اظهار کرد: توقع می‌رفت مجلس به این موضوع ورود کند و از وزیر دولت برای این موضوع پاسخ بخواهد که با چه دلایلی این مبلغ برای حقوق کارگران تصویب شده است.

منتخب مردم اراک در مجلس یازدهم گفت: به‌نظر می‌رسد دولت در این مصوبه خود دنبال حمایت از کارفرمایان بوده تا اینکه بخواهد گره‌ای از جامعه کارگری باز کند. البته منکر مشکلات کارفرمایان در زمینه تولید نیستیم، اما اینکه حقوق کارگر جامعه ما زیر دو میلیون باشد پذیرفتنی نیست.

آصفری اظهار کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس و دولت هر دو عنوان کرده‌اند که خط فقر جامعه زیر سه میلیون است، بنابراین این تصمیم دولت خود نوعی ایجاد و افزایش فقر در جامعه است که باید چاره‌ای برای آن اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم با محوریت کمک به معیشت مردم و حل معضل اشتغال شکل خواهد گرفت و به همین منظور دستمزد کارگران را دنبال خواهد کرد و بی‌تفاوت نخواهیم بود.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام