پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
سازمان تامین اجتماعی مکلف به پرداخت حقوق و معوقات کارکنان هپکو اراک شد
سازمان تامین اجتماعی مکلف به پرداخت حقوق و معوقات کارکنان هپکو اراک شد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان سهامدار اصلی شرکت هپکو مکلف به پرداخت‌ به‌هنگام حقوق و معوقات کارکنان این واحد صنعتی شد.

«محمدحسن آصفری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: با پیگیری‌های انجام شده و طرح شکایت از سازمان تامین اجتماعی، مسئولان این سازمان در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی حاضر شدند و نسبت به برنامه‌های خود برای بالندگی شرکت هپکو توضیحاتی ارائه کردند. 

وی ادامه داد: پرداخت به هنگام حقوق و معوقات یکی از مهمترین خواسته‌های اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از رئیس سازمان تامین اجتماعی بود که مقرر شد این مهم در اسرع وقت انجام شود. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همچنین مقرر شد سهام شرکت هپکو در مدت زمانی مشخص افزایش یافته تا بتوان از این طریق، تسهیلات لازم برای راه‌اندازی توسعه این واحد تولیدی دریافت شود. 

آصفری بیان کرد: مطالبات و خواسته‌های کارگران هپکو به حق است و سهامدار عمده این واحد تولیدی باید به تعهدات خود عمل کند. 

شرکت هپکو اراک در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین‌آلات راه‌سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴شروع به فعالیت کرد.

این شرکت مادرتخصصی ۲۵ نوع ماشین‌آلات راه ‌سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان و سوئد قرار دارد.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد که با مشکلاتی مواجه شد و در نهایت سال گذشته عمده سهام این واحد تولیدی به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد. 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام