پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت کرد؛
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجائی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ لزوم تسریع در بازنگری طرح ارتقاء 40 منطقه حفاظت شده محیط زیست.

- تذکر سید محمد مولوی نماینده آبادان به وزیر نفت؛ علت عدم رعایت قوانین و مقررات توسط شرکت پالایش نفت آبادان در فروش فرآورده های نفتی چیست؟

- تذکر جعفر قادری نماینده شیراز به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ چرا باید برای ایجاد ناحیه و شهرک صنعتی غیردولتی در کنار شهرک های صنعتی دولتی محدودیت هایی ایجاد شده است، همچنین تذکر این نماینده به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر اقتصاد؛ ضرورت حمایت مالیاتی از واحدهای توزیعی، محله ای به منظور الحاق به شبکه های توزیعی بزرگ.

- تذکر علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا به همراه 32 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ ضرورت آغاز تمهیدات ویژه جهت ممانعت از تکرار قطع مکرر آب و برق با توجه به گرمای طاقت فرسای تابستان خوزستان، همچنین تذکر این نماینده به همراه 43 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت کوتاه کردن مسیر زنجیره تولید تا توزیع و عرضه گسترده و سریع الوصول مایحتاج مردم.

- تذکر محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر به همراه 50 نفر از نمایندگان به وزیر کشور؛ لزوم پرداخت سنوات کار برخی از نیروهای انتظامی، همچنین تذکر این نماینده به همراه 26 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت؛ لزوم رسیدگی به محرومیت کارکنان شرکتی، حجمی و خدماتی بیمارستان نه دی خمینی شهر در دریافت مزایای شغلی، تذکر این نماینده به همراه 56 نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات؛ ضرورت پرداخت خسارت دریافت کنندگان بسته های اینترنتی که به دلیل قطع اینترنت متضرر شده اند، همچنین تذکر نماینده خمینی شهر به همراه 68 نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش؛ چرا نسبت به اعمال مدرک تحصیلی نیروهای خدماتی آموزش و پرورش و بهبود وضعیت معیشتی و حقوقی آن ها اقدام مناسبی صورت نمی گیرد.

- تذکر رضا حاجی پور نماینده آمل به وزیر کشور؛ لزوم تسریع در اقدام عملیاتی در خصوص مشکل پسماند شهرستان آمل.

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر ورزش و جوانان و کشور؛ ضرورت برگزاری آنی و مستمر جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان و ستاد تسهیل ازدواج در استان اصفهان و صدور احکام سمت های عضو ستادهای مسئول، همچنین تذکر این نماینده به وزرای بهداشت و تعاون؛ ضرورت تدبیر در خصوص پوشش بیمه ای هزینه های بیماری های دهان و دندان، همچنین لزوم اعزام مستمر گروه های درمانی به مناطق محروم کشور جهت معاینه و درمان بیماری ها.

- تذکر حسین میرزایی نماینده اصفهان به همراه 27 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ ضرورت جلوگیری از فرآیند برون نشست زمین در استان اصفهان و در پی آن وقوع فاجعه ملی در ابعاد مختلف، همچنین تذکر میرزایی به همراه 40 نفر از نمایندگان به وزیر کشور؛ ضرورت جلوگیری از نقض قانون و اجحاف در حق مردم در اجرای ماده 101 قانون شهرداری ها.

- تذکر فرهاد بشیری نماینده پاکدشت به همراه 45 نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم اقدام فوری برای جلوگیری از افزایش عوارض رانندگی.

- تذکر سید سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم رفع ممنوعیت صادرات سیب از ارومیه به کشورهای همجوار.

- تذکر حسین حق وردی نماینده شهریار و ملارد به همراه 60 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی و کشور؛ لزوم برنامه ریزی جدی دولت برای جبران خسارات شدید وارد شده به کشاورزان در اثر سرمازدگی.

- تذکر علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به همراه 53 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم پایبندی به موازن اعلامی رهبر معظم انقلاب در مواجه با آمریکا و اروپا.

- تذکر اسماعیل حسین زهی نماینده خاش، میرجاوه، نصرت آباد، کورین به وزیر کشور؛ علت بی توجهی مشهود وزارت کشور نسبت به فقر و عدم وجود زیرساخت های اولیه در روستاهای حوزه انتخابیه خاش چیست.

- تذکر غلامعلی کوهساری نماینده رامیان و آزادشهر به وزرای جهاد و صمت؛ لزوم رسیدگی به کمبود گوشت مرغ در استان گلستان.

- تذکر محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب به همراه 43 نفر از نمایندگان به رئیس جمهور؛ لزوم اجرا و راه اندازی «سامانه کارمند ایران» توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور، همچنین تذکر این نماینده به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر کار؛ لزوم حل مشکلات ناشی از اجرای طرح حذف دفترچه های درمان تامین اجتماعی، همچنین تذکر نماینده اراک به همراه 38 نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت؛ لزوم توجه به وضعیت استخدامی پرستاران و نیروهای خدماتی فعال در ایام کرونا، تذکر این نماینده به همراه 39 نفر از نمایندگان به وزیر نیرو؛ لزوم توجه به نیروهای شرکت آب و فاضلاب روستایی ادغام شده در شرکت آبفای شهری، تذکر آصفری به همراه 49 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ لزوم توجه به وضعیت بسیار آشفته تولید و توزیع مرغ گوشتی و آشفتگی بازار آن، همچنین تذکر این نماینده به همراه 56 نفر از نمایندگان به وزیر صمت؛ ضرورت توجه به گرانی کالاهای اساسی و لزوم نظارت و بازرسی در بازار./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام