پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ایران علاقه مند به توسعه روابط با تمام کشورهای منطقه است
ایران علاقه مند به توسعه روابط با تمام کشورهای منطقه است

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: جمهوری اسلامی در قطع ارتباط با هیچ کشوری پیش قدم نبوده و ما علاقه مند به بالا بردن سطح روابط خود با تمام کشورهای منطقه هستیم.

محمد حسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گمانه زنی ها در خصوص تحولات در روابط بین ایران و عربستان، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به برقراری ارتباط با تمام کشورها به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس است. ما اعتقاد داریم که ایران به همراه کشورهای حاشیه خلیج فارس یک دشمن مشترک دارند و آن نیز رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه اظهار کرد: از آنجا که رژیم صهیونیستی استراتژی حکومت از نیل تا فرات را در سر می پروراند هدف آن نابودی جمهوری اسلامی و کشورهای حوزه خلیج فارس است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما علاقه مند به بالا بردن سطح روابط خود با تمام کشور های منطقه هستیم و جمهوری اسلامی در قطع ارتباط با هیچ کشوری پیش قدم نبوده است، تصریح کرد: این عربستان بود که در قطع روابط با ایران پیش قدم شد. اکنون نیز برای بازگشت، جمهوری اسلامی مشکلی ندارد، اما عربستان باید دست از اقدامات و رفتاری که با مردم یمن دارد، برداشته و اجازه دهد مردم یمن خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند.

آصفری در پایان تاکید کرد: ایران آمادگی دارد که روابط خود با عربستان را به سطح قبل بازگرداند و مجلس شورای اسلامی نیز این آمادگی را دارد که اگر دولت لایحه ای در این خصوص به مجلس ارائه دهد آن را بررسی کند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام