پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری خبر داد:
اجرای اصلاحیه قانونی به انتخابات۱۴۰۰ می‌رسد
اجرای اصلاحیه قانونی به انتخابات۱۴۰۰ می‌رسد

آصفری گفت: با توجه به توافق مجلس و شورای نگهبان، قانون انتخابات مجدد به شورا فرستاده و ان شاالله تایید و برای این دوره انتخابات، لازم الاجرا شود.

به گزارش مملکت آنلاین، محمدحسن آصفری نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در برنامه رویداد رادیو گفت‌وگو با اشاره به رفع ایرادات و ایراد گرفتن مجدد شورای نگهبان نسبت به اصلاحیه قانون انتخابات، گفت: برخی موارد، مغایر با سیاست‌های ابلاغی رهبری برشمرده شد و لذا روز گذشته جلسه‌ای با شورای نگهبان داشتیم و ایرادات مجمع تشخیص مصلحت که مورد توجه شورای نگهبان هم بود، رفع شد.

وی مسئله سن را از جمله این موارد دانست و افزود: مورد دوم ناظر بر رجل سیاسی بود که بخشی از این ماده مغایر سیاست‌های کلی بود و مورد دیگر این بود که نامزد‌های ریاست جمهوری باید سه ماه قبل از ثبت نام نامزدی خود را اعلام کنند که این مورد حذف شد.

آصفری اضافه کرد: با توجه به توافقات صورت گرفته، قانون مجدد به شورا فرستاده و ان شاالله تایید و برای این دوره انتخابات، لازم الاجرا شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مجمع سیاست‌های کلی را در نظر دارد، ایراداتی گرفت که مجلس آن را رفع کرد.

آصفری با اشاره به طولانی شدن روند اصلاحیه قانون انتخابات، گفت: شخصیت‌های مختلفی روی این قانون نظر دارند و اعضای شورا و نمایندگان پیشنهادات بسیاری دادند، ولی قانون تصویب شده باز هم جای کار دارد.

وی افزود: بحث‌هایی نیز درباره هزینه نامزد‌ها داشتیم که در آینده باید اصلاح شود تا در آینده شاهد انتخابات سالم و خوبی در کشور باشیم.

آصفری در پایان ابراز امیدواری کرد انتخابات این دوره پر شور باشد و رئیس جمهور توانمندی با پشتوانه مردم انتخاب شود.

 


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام