پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ایران در طول ۴۲ سال تجیهزات دفاعی را بومی سازی کرده است
ایران در طول ۴۲ سال تجیهزات دفاعی را بومی سازی کرده است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: ایران این آمادگی را دارد که ابزار دفاعی مورد نیاز کشورهای همسایه و همپمیان خود را براساس توان داخلی تامین کند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توانایی ایران برای صادرات تجهیزات دفاعی به سایر کشورها، گفت: جمهوری اسلامی ایران توانسته است با تولید تجهیزات و امکانات دفاعی در کشور، امنیتی مناسب برای خود در منطقه ایجاد کند، از این رو این آمادگی وجود دارد که تجهیزات به سایر کشورها نیز صادر شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: ایران این آمادگی را دارد که تسلیحات و ابزار دفاعی مورد نیاز کشورهای همسایه و همپمیان خود را براساس توان داخلی تامین کند، چرا که اعتقاد داریم آرامش و امنیت متعلق به همه کشورهای منطقه است.

وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته است بعد 42 سال بنیه دفاعی خود را بومی سازی و تمام تجهیزات دفاعی را تولید کند این توانایی بدون هیچگونه وابستگی به کشورهای غربی بود و آماده هستیم تجهیزات خود را در اختیار کشورهای همسایه برای تقویت بنیه دفاعی شان قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: با توانمندی ایران دیگر لازم نیست دیگران برای کشورهای منطقه ایجاد امنیت کنند، چرا که آنها نه تنها به دنبال ایجاد امنیت نیستند بلکه خواهان ناامنی در منطقه هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر دفاع با بیان اینکه «طی سال‌های اخیر جمهوری اسلامی ایران به‌رغم تحریم‌های ظالمانه و فشارهای سنگین در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های چشمگیر و فراوان داشته است»، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اکتبر 2020 تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران به ‌موجب قطعنامه شورای امنیت به پایان رسید و ما در امر صادرات اقلام و تجهیزات دفاعی هیچ مشکلی نداریم./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام