پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
پیچ و خم‌های اداری مشکل اساسی تولید کنندگان است
پیچ و خم‌های اداری  مشکل اساسی  تولید کنندگان است

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه پیچ و خم‌های اداری  مشکل اساسی  تولید کنندگان است، گفت: امروز پیچ و خم‌های اداری و موانع زیادی بر سر راه تولیدکنندگان ایجاد کرده است.

به گزارش  خبرگزاری  خانه ملت محمدحسن آصفری با اشاره به نام‌گذاری سال جدید به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری گفت:ما در استان مرکزی بنا داریم تا در قالب شورای گفت‌وگو با تولیدکنندگان نشست‌هایی را در سال جاری برگزار کنیم و مشکلات و موانع آنها را شنیده و رفع این مشکلات و موانع را مورد پیگیری قرار دهیم.

نماینده مردم اراک  در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز پیچ و خم‌های اداری و موانع زیادی بر سر راه تولیدکنندگان است و یک تولیدکننده برای اخذ مجوز باید 180 روز پیگیری کند و از این سازمان به آن سازمان برود.

وی اظهار داشت: متأسفانه توجه به شعارهای سال در حد بنر و سربرگ نامه‌ها و همین طور برگزاری همایش‌ها متوقف مانده و به عنوان مثال اگر از مجلس و دولت خواسته شود که کارنامه عملکرد خود در عمل به تحقق شعار سال 99 ارائه کنند، کارنامه‌ای نخواهند داشت و این در حالی است که شعار سال باید به عنوان نقشه راه هر سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مورد توجه قرار گیرد.

آصفری خاطرنشان کرد: اگر ما به جای این که امیدمان به غرب باشد تا منتظر چراغ سبز آنها برای بهبود وضعیت اقتصادی‌مان باشیم به توان داخلی و راه انداختن تولید داخلی توجه داشته باشیم، هم شرایط اقتصادی‌مان بهتر می‌شود و هم این افزایش توان اقتصادی و رونق تولید باعث می‌شود تا قدرت چانه‌زنی‌مان در مذاکره با دیگر کشورها بالا برود.

وی افزود: امروز تولیدکننده ما علاوه بر پیچ و خم‌های اداری برای صدور مجوز با مشکلاتی در حوزه تسهیلات بانکی هم مواجه اند که تسهیلات با سود بسیار بالایی به آنها پرداخت می‌شود.

وی  اظهار داشت: امروز اگر مواد اولیه‌ای که در داخل تولید می‌شود به جای صادرات در اختیار تولیدکننده ما قرار گیردتبعا با ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌شود ارزآوری بیشتری برای کشور خواهد داشت و باید مواد اولیه به جای صادرات در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار گیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس یادآورشد: امروز تولیدکننده ما علاوه بر پیچ و خم‌های اداری برای صدور مجوز با مشکلاتی در حوزه تسهیلات بانکی هم مواجهند که تسهیلات با سود بسیار بالایی به آنها پرداخت می‌شود. /


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام