پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری مطرح کرد:
شفافیت؛ نقطه قوت بودجه ۱۴۰۰
شفافیت؛ نقطه قوت بودجه ۱۴۰۰

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نقاط قوت بودجه ۱۴۰۰ شفافیت مالی و رصد درآمدها و هزینه‌ها است.

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: پس از ایرادهای وارده از سوی نمایندگان به لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقدیمی از سوی دولت، با برگزاری جلسات پیوسته و چکش‌کاری‌های کارشناسانه، اصلاحاتی در لایحه بودجه از سوی مجلسی‌ها اعمال شد.

وی شفافیت را از مهمترین اصلاحات اعمال شده در بودجه ۱۴۰۰ عنوان و بیان کرد: بر اساس مصوبه وکلای مردم در خانه ملت می‌بایست درآمدها، هزینه‌ها و حقوق‌ها شفاف و روشن باشد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس همه دستگاه‌های اجرایی که از بودجه‌های دولتی استفاده می‌کنند، باید در حوزه مسائل مالی شفافیت را ملاک عمل قرار دهند.

آصفری تاکید کرد: از سویی باید ترتیبی اتخاذ شود که مردم بتوانند دسترسی آسانی به درآمدها، هزینه‌ها و خرج کردهای مجموعه دولت داشته و آن‌ها را رصد و پایش کنند.

وی افزود: با روشن شدن منابع درآمدی و هزینه‌کردها و شفافیت مالی در بدنه دولت و نهادها و دستگاه‌های زیرمجموعه آن از بروز فساد مالی جلوگیری خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین در بودجه سال آینده با هدف اینکه بتوانیم تا حدودی پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم، چند حوزه را شناسایی کردیم.

آصفری تاکید کرد: بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس برای افزایش پایه‌های مالیاتی و کم کردن مالیات حقوق‌بگیران تصمیماتی اتخاذ و در بودجه ۱۴۰۰ اعمال شد.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام