پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
کارنامه مجلس یازدهم قابل مقایسه با قبل نیست / نمایندگان باید از نگاه‌های پوپولیستی دوری کنند
کارنامه مجلس یازدهم قابل مقایسه با قبل نیست / نمایندگان باید از نگاه‌های پوپولیستی دوری کنند

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: بنده به این مجلس خوشبین هستم و می‌دانم که مجلس نسبت گذشته می‌تواند مجلس مقتدر، پرتوان، پرتلاش و کارآمد‌تر باشد و همچنین کارنامه مجلس یازدهم نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست بلکه مجلس یازدهم تاکنون موفق‌تر عمل کرده است.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره عملکرد مجلس شورای اسلامی در این ۱۰ ماه گذشته، اظهار کرد: به نظر بنده مجلس یازدهم از افراد متخصص، با تجربه و همچنین جوان تشکیل شده است، اما هنوز نتوانسته است به صورت ۱۰۰ درصدی نمره خوبی کسب کند.


وی ادامه داد: امروز مردم در موضوعات معیشت، اقتصاد، نیاز‌های روزمره زندگی و اشتغال مشکلاتی دارند از این رو هنوز نتوانسته ایم این مشکلات را حل و فصل کنیم یکی از علت‌هایی که هنوز مجلس نتوانسته است در این زمینه‌ها به خوبی عمل کند نبود دولت موافق است.


نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه دولت نیز همکاری لازم را با مجلس نداشته است مثلاً در کمیسیون تلفیق این موضوع را مشاهده کردیم مثلا مجلس درصدد بود اعتباراتی را برای اشتغال و معیشت مردم اختصاص دهد، اما دولت متاسفانه همکاری لازم را نداشت.


آصفری تصریح کرد: به نظر بنده در این مدت که مجلس نتوانسته است به خوبی عمل کند به علت عدم همکاری دولت با مجلس یازدهم بوده است، زیرا اگر خود مجلس طرح‌هایی را مصوب می‌کرد حتما مشکل اصل ۷۵ قانون اساسی به آن می‌خورد و از طریق شورای نگهبان این مصوبه رد می‌شد.


وی افزود:، اما اگر دولت در حوزه‌های معیشت لوایحی تقدیم مجلس می‌کرد مطمئنا مجلس می‌توانست کارآمدتر و موفق‌تر باشد، اما این اقدام از سوی دولت عملی نشد که امیدواریم انشالله در آینده این مسئله حل شود.


این نماینده مجلس با بیان اینکه در این چند ماه هم مجلس در حد توان خود توانسته است موفق باشد، اما نه در حد ایده آل، بیان کرد: مجلس یازدهم توانست در حوزه‌های مختلف به صورت موفق ورود کند مانند موضوعاتی مانند مسکن، درآمد‌های مالیاتی و همچنین سیاست خارجی که برای این مدت کوتاه کارنامه خوبی برای مجلس است.


آصفری تاکید کرد: اگر دولت با مجلس یازدهم همراهی می‌کرد قطعا مشکلات حل می‌شد، اما دولت در رفع مشکلات همکاری لازمی را نداشته است.


وی در پاسخ به این سوال که مجلس چه اقدامی انجام دهد که بتواند در این چهارسال موفق باشد؟، گفت: ابتدا باید نمایندگان از نگاه‌های شعاری و پوپولیستی دوری کنند که متاسفانه در ابتدای مجلس این اتفاق پر رنگ بود و باید به صورت جدی دنبال این باشیم که بتوانیم اقداماتی صورت دهیم که بتواند خروجی خوبی برای مردم داشته باشد.


نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته بعدی این است که مرکز پژوهش‌های مجلس باید حضوری فعال‌تر داشته باشد و اعضای کمیسیون‌ها وقت بیشتری را در کار‌های کارشناسی شده صرف کنند یعنی کمیسیون‌ها به مثابه اتاق فکر مجلس هستند که می‌توانند یک چارچوب برای آینده مجلس ترسیم کنند.


آصفری در پایان گفت: بنده به این مجلس خوشبین هستم و می‌دانم که مجلس نسبت گذشته می‌تواند مجلس مقتدر، پرتوان، پرتلاش و کارآمد‌تر باشد و همچنین کارنامه مجلس یازدهم نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست بلکه مجلس یازدهم تاکنون موفق‌تر عمل کرده است.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام