پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری:
ایران با فشارِ شورای حکام، پای میز مذاکره نمی‌رود
ایران با فشارِ شورای حکام، پای میز مذاکره نمی‌رود

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: غربی ها با فشار بر ایران از طریق شورای حکام می خواهند ما را پای میز مذاکره ببرند که قطعا به نتیجه نمی رسند.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش آمریکا و اروپا برای صدور قطعنامه ای علیه ایران در شورای حکام، گفت: با صدور بیانیه یا تحریم های جدیدی علیه جمهوری اسلامی مطمئنا در فرصتی که دولت ایران به طرف غربی داده تجدید نظر خواهد شد، فرصت را کنار می گذاریم و باید اقدام دیگری را مجلس و دولت انجام دهند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به بایدن و شورای حکام توصیه می کنیم در برابر مصوبه اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها عاقلانه برخورد کنند، اگر بخواهند دوباره بداخلاقی انجام دهند و با فشار با جمهوری اسلامی برخورد بدانند که پیمانه فشار ما پر شده است و ایران چیزی جز رفع تحریم ها را نمی پذیرد.

وی تاکید کرد: غربی ها تصور نکنند که با فشار علیه ایران می توانند مصوبه اخیر مجلس در خصوص رفع تحریم ها را برگردانند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اگر تحریم ها برداشته نشود ایران می تواند غنی سازی 60 درصد را دنبال کند، اظهار داشت: اگر بخواهند با این ادبیات و گفتمان فشار با جمهوری اسلامی برخورد، ممکن است مجلس دولت را ملزم به غنی سازی 60 برای سوخت زیر دریایی و بخشی از صنایع کند.

آصفری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: بنابراین بهتر است غربی ها سناریو سوخته شده فشار را کنار بگذارند، نسبت به جمهوری اسلامی ایران عاقلانه برخورد کند و دست از فشار بردارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: غربی ها تصور می کنند با فشار به ایران و صدور قطعنامه در شورای حکام می توانند ایران را به میز مذاکره بیاورند اما این خواسته به نتیجه نمی رسد بنابراین انتظار داریم غربی ها عاقلانه برخورد کنند و دست از این اقدامات بی تدبیر بردارند./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام