پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری در صحن علنی
قانون اقدام راهبردی فصل‌الخطاب است/ هیچ‌کس اجازه ندارد به مصوبه مجلس عمل نکند
قانون اقدام راهبردی فصل‌الخطاب است/ هیچ‌کس اجازه ندارد به مصوبه مجلس عمل نکند

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تأکید کرد: کسی اجازه ندارد به مصوبه مجلس عمل نکند و باید با مستنکف برخورد شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست علنی روز(دوشنبه 4 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بیانیه مشترک رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: دولت در وعده‌‌های انتخاباتی خود قول داده بود که هم تحریم‌ها را بردارد و هم چرخ اقتصاد کشور و هم چرخ هسته‌ای بچرخد اما متأسفانه در این 7 سال، چرخ هسته‌ای تعطیل و چرخ اقتصاد کشور متوقف شد.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه مجلس یک اقدام بسیار بزرگی بود که بتواند طرف‌های مقابل را سر جای خود بنشاند و ملزم به رفع تحریم‌ها کند، اما متأسفانه شاهدیم که امروز برخی علاقه‌ای به اجرای این قانون ندارند. شما چه کاره هستید که قانون را قبول نداشته و اجرا نمی‌کنید، قانون فصل‌الخطاب است.

وی تأکید کرد: هر زمان در کشور که قانون اجرا شده، معضلاتی مانند فساد اقتصادی، سیاسی و امنیتی نداشتیم اما هر زمان که شخصی خودش را بالاتر از قانون دانسته مشکلات سیاسی، امنیتی و اقتصادی در کشور به وجود آمده است.

آصفری بیان کرد: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه‌اش چندین جا اعلام کرده‌اند که قانون اقدام راهبردی مجلس برای کشور مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد، اگر مشکلات ایجاد می‌کرد پس چرا امروز رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با «ید بیضا» به ایران آمده و به دنبال آن است که ما را متعهد کند که 3 ماه دیگر صبر کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: هیچ کسی اجازه ندارد مصوبه مجلس را به صورت غیرقانونی اجرایی نکند، همه ملزم به اجرای قانون هستند و دولت ملزم است از فردا 5 اسفند ماه مصوبه مجلس را اجرا کند، زیرا طرف مقابل زمان داشت تا طی این مدت که از مصوبه مجلس می‌گذرد تحریم‌ها را رفع کند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام