پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری
آمریکا و اروپا باید برای نجات برجام گام بردارند
آمریکا و اروپا باید برای نجات برجام گام بردارند

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید کرد: این آمریکایی ها بودند که میدان برجام را ترک کردند و اکنون اول باید به برجام بازگشته و تحریم ها را کنار بزنند و بعد می توانند از جمهوری اسلامی خواسته ای داشته باشند.

محمد حسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: متاسفانه برجام نتوانست خواسته های به حق ملت ایران را محقق کند. ما در برجام از خود نرمش نشان دادیم و از یکسری از خواسته های به حق خود گذشتیم تا به دنیا ثابت کنیم به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: اما متاسفانه علی رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران از حقوق قانونی و بین المللی خود گذشت کرد و پای میز مذاکره نشست و تعهداتی نظیر جمع کردن سانتریفیوژها و اجازه بازرسی های بدون برنامه به آژانس را اجرایی کرد؛ نه تنها طرف های غربی به تعهدات برجامی خود عمل نکردند بلکه تحریم های جدیدی علیه ما وضع کردند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چطور ملت ایران باید به طرفی که حاضر به اجرایی کردن تعهداتی که پای آن را امضا کرده نیست، مجددا اعتماد کند. امروز این اعتماد دیگر از بین رفته است و نه ملت و نه دولت و نه نظام دیگر اعتمادی به طرف های غربی و اروپایی ندارد. اکنون این آمریکایی ها و اروپایی ها هستند که باید برای نجات برجام گام بردارند.

آصفری در پایان تاکید کرد: اینکه امروز آمریکایی ها انتظار دارند که ما فعالیت های هسته ای خود را به شرایط بعد از مذاکرات برجام بازگردانیم، امکان پذیر نیست. این آمریکایی ها بودند که میدان را ترک کردند، بنابراین آنها اول باید به برجام بازگشته و تحریم ها را کنار بزنند و بعد می توانند از جمهوری اسلامی خواسته ای داشته باشند.


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام