پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری
سیاسی کاری در تلفیق معنا ندارد/ گزارشات اشتباهی به رئیس‌جمهور می‌رسد
سیاسی کاری در تلفیق معنا ندارد/ گزارشات اشتباهی به رئیس‌جمهور می‌رسد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت:مجلس گوش به حرف های سیاسی نمی دهد و بودجه را براساس درآمد و مصارف کشور و حقایق خواهد بست.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به ادبیات رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت درباره مجلس و تلفیق بودجه در مجلس ،گفت: کمیسیون تلفیق نباید لایحه بودجه‌ را  تصویب میکرد؛ چرا که ایرادات بسیاری در آن بود.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهوری حتی نظر وزرا  را هم درباره بودجه نگرفته بود ؛مثلا وقتی وزیر نفت در کمیسیون تلفیق حضور پیدا کرد ؛درباره فروش روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز، گفت نمی‌دانم این موضوع چگونه قرار است انجام شود؛ این نشان می‌دهد که دولت درباره بودجه نظر وزرا را هم نپرسیده است.

نماینده استان مرکزی در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ،با بیان اینکه دولت مشکلات جدی در بودجه داشته است،مطرح کرد: واقعیت این است که مجلس باید دست نگه می‌داشت و بودجه ۴  دوازدهم را تصویب می کرد؛ولی به جهت اینکه دولت قول داد که اصلاحات را بپذیرد و در اصلاحات بودجه کمک کند؛ از طرف دیگر سال آخر دولت بود،آن را تصویب کرد.

بودجه را با شرط پذیرفتیم 

وی با اشاره به حضور نوبخت و نمایندگان دولت  در کمیسیون تلفیق  و قول کمک به اصلاحات بودجه در مجلس ، تصریح کرد: موضع گیری های دولت و این که می‌گوید مجلس چوب لای چرخ دولت می‌گذارد ،صحیح نیست، ما به شرط همکاری دولت با مجلس بودجه را به این گونه پذیرفتیم. 

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: متاسفانه این اولین بار است که یک رئیس جمهور کشور در طول این چهل سال  انقلاب،علیه کمیسیون تلفیق مجلس صحبت می‌کند؛ هرچند که کمیسیون تلفیق،کل مجلس است و نمایندگانی از کل مجلس در تلفیق عضو شده اند.

آصفری به اظهارنظر رئیس جمهوری و اینکه بودجه جای شعار نیست،ادامه داد: موضع گیری  رئیس جمهور و اینکه می‌گوید که بودجه با شعار انجام نمی شود؛یکبار به کمیسیون تلفیق بیایند و در جلسات تلفیق شرکت کنند و ببینند که این جا بر روی عدد ،عدد بودجه بحث های مفصل می شود و درباره  تبصره ها و بندهای آنها ،ساعت های طولانی بحث و تبادل نظر می شود.

کار کمیسیون تلفیق با شعار پیش نمی رود

وی با بیان اینکه کار کمیسیون تلفیق با شعار پیش نمی رود، تاکید کرد: در کمیسیون تلفیق با شعار کارها پیش نمی‌رود،در کمیسیون کمیته های تخصصی از جمله کمیته منابع، حقوق و مزایا و کمیته درآمد و ...تشکیل شده است.غیر از جلسات علنی تلفیق ،در جلسات غیرعلنی این کمیته ها فعالیت و کار می کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه از رئیس جمهور توقع نبود که اینگونه قضاوت کند، ادامه داد: از رئیس جمهور دعوت می کنیم تا ساعتی را  در کمیسیون  تلفیق حضور داشته باشند و مباحث را گوش کنند؛ببینند که روی بند،بند بودجه چقدر بحث می‌شود .

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تاکید بر اینکه حضور نمایندگان رئیس جمهور در کمیسیون تلفیق مهم است ،تصرح کرد:به نظر،یا گزارشات اشتباهی به سمع و نظر رئیس‌جمهور می‌رسانند و یا  آقای روحانی صرفاً نظر سیاسی درباره بودجه می دهندکه اینگونه موضع گیری می کنند؛ درباره گزارشات اشتباه نیز بهتر است که خودشان دقت بیشتری کنند ولی اگر می‌خواهند با موضوع تلفیق بودجه سیاسی برخورد کنند؛مجلس گوش به حرف های سیاسی نمی دهد و بودجه را براساس درآمد و مصارف کشور و حقایق خواهد بست. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسن روحانی رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت درباره تلفیق بودجه در مجلس گفت: ما می‌گوییم می‌خواهیم دو میلیون و 300 هزار بشکه نفت بفروشیم که یعنی ترامپ و تحریم‌ها شکست خورده ولی شما مدام تردید می‌کنید. نمایندگان مجلس وابستگی بودجه به نفت را 31 هزار میلیارد تومان بیشتر کردند، هر کس تا دوم دبستان درس بخواند می‌فهمد شما چه کردید. شما ارزش پول ملی را 6 هزار تومان کم کردید.

همچنین وی ادامه داد: مردم بودجه خوب، زندگی بهتر و معیشت مناسب می‌خواهند. آقایان نفت را کم کردند پولش رفت بالا؛ عجب چشم‌بندی‌ای! تا حالا ندیده بودیم! هرکس چهار عمل اصلی را بلد باشد این را می‌فهمد! بودجه جای ارقام، اعداد، محاسبه، قانون‌گذاری و حساب و کتاب است و جای شعار نیست./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام