پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری

پایگاه اطلاع رسانی محمدحسن آصفری
آصفری مطرح کرد: شوراها تحت نظارت مستمر قرار می گیرند
شوراها تحت نظارت مستمر قرار می گیرند

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت:طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها ضمن مبارزه با فسادهای  مالی از حجم بالای دستگیری های اعضای شوراها پیشگیری می کند.

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش مثبت طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ها در جلوگیری از تخلفات مالی گفت: با تصویب این طرح در مجلس نظارت پیشینی و پسینی بر شوراها صورت خواهد گرفت به گونه ای که بر سوابق، عملکرد و کارایی اعضای شوراها نظارت می شود.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها ادامه داد: قانون انتخابات شوراهای اسلامی و روستاها به گونه ای اصلاح شده تا نظارت بر شوراها مستمر باشد در حالی که تاکنون کمیته ای برای نظارت برعملکرد شوراها نداشته ایم.

وی افزود: کمیته حل اختلاف جدیدی در خصوص شوراها تشکیل می‌شود که ضمن تغییر تعداد اعضا و ادامه دار بودن نظارت بر شوراها این کمیته مانند قبل فقط پیگیر اختلافات مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا با فرمانداری ها نیست بلکه بر عملکرد،رفتار و مصوبات شوراها نظارت خواهد داشت تا شاهد حجم بالای دستگیری های ناشی از تخلفات اعضای شوراها نباشیم.

آصفری بیان کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها در پیشگیری از اتفاقاتی که منجر به مشکلات کنونی شوراها شده موثر است./


اشتراک گذاری خبر: گوگل پلاس توئیتر واتساپ تلگرام